در خواست وزیر جهادکشاورزی: دولتی‌ها چای داخلی بخورند

حجتی: چای ایرانی به دلیل عدم استفاده از سموم شیمیایی، سالم ترین چای دنیا محسوب می شود

وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد، دستگاه های اجرایی اعم از لشگری و کشوری چای مصرفی خود را از کارخانجات تولیدکننده داخلی تامین کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی در نامه ای به اسحاق جهانگیری با اشاره به این که چای ایرانی به دلیل عدم استفاده از سموم شیمیایی، سالم ترین چای دنیا محسوب می شود،تصریح کرد: تداوم تولید این محصول که در سال های اخیر با حمایت دولت تدبیر و امید از رونق و افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است، ضمن حفظ اشتغال و تامین معیشت کشاورزان می تواند بخش مهمی از مصارف مردم عزیز کشور را تامین نماید.

چای ایرانی به دلیل عدم استفاده از سموم شیمیایی، سالم ترین چای دنیا محسوب می شود

وزیر جهاد کشاورزی به منظور رونق بیشتر صنعت چای کشور و همچنین کاهش نگرانی تولیدکنندگان داخلی از فروش به موقع محصولات تولیدی، در این نامه از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرده است تا کلیه دستگاه های اجرایی اعم از لشگری و کشوری چای مصرفی مورد نیاز خود را از کارخانجات تولیدکننده داخلی تامین کنند.

حجتی در ادامه،آمادگی سازمان چای کشور را برای همراهی و مشاوره در زمینه تامین چای مصرفی دستگاه های اجرایی از طریق سندیکای کارخانجات چای سازی اعلام کرد.

مصرف چای خشک تولید داخلی در سال ۱۳۹۲ نزدیک به ۱۹ هزارتن بود و این رقم در سال ۱۳۹۵ به ۳۱ هزارتن رسید که معادل ۶۳ درصد افزایش مصرف را نشان می دهد.

تولید برگ سبز چای در سال ۱۳۹۲ نزدیک به ۸۰ هزارتن بود که با کمک های دولتی این میزان در سال ۱۳۹۵ به ۱۳۹ هزارتن برداشت برگ سبز چای منجر شد.

آمار نشان می دهد که مصرف چای در ایران سالیانه حدود ۱۱۰ هزار تن است که حدود 70 درصد آن از محل واردات تامین می شود.

منبعوزارت جهادکشاورزی
مطلب قبلیکارخانجات خوراک دام با ۴۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند
مطلب بعدیدستگاه قضایی برای رفع فیلتر یوتیوب در دانشگاهها شرط گذاشت

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید