صرفه جویی در حجم اینترنت با نرم‌افزار تازه گوگل

 شرکت گوگل به تازگی نرم‌افزار جدید و کاربردی Triangle را برای صرفه جویی در حجم اینترنت معرفی کرده است.

کاهش حجم دیتای اینترنت برای کاربر آزاردهنده است بخصوص زمانی که این کاهش به صورت غیرمستقیم و بدون اطلاع کاربر صورت گیرد. بسیاری از برنامه‌ها در پس زمینه (Background) گوشی از حجم دیتای اینترنت شما استفاده می‌کنند.

شرکت گوگل برای کمک به کاربران اندروید برای  مطلع کردن از حجم اینترنت و میزان مصرف از دیتای آن برنامه‌ی جدیدی را با عنوان Triangle مورد بررسی و آزمایش قرار می‌دهد. در حال حاضر این آزمایش در کشور فیلیپین انجام می‌شود.

برنامه Triangle به کاربر این امکان را می‌دهد تا میزان مصرف خود از دیتای اینترنت و برنامه‌هایی را که بیشترین میزان استفاده از حجم دیتای اینترنت را دارند، مشاهده کند.

یکی از ویژگی‌های خاص برنامه Triangle دیتا سیور (Data Saver) نام دارد با فعال کردن این گزینه، استفاده‌ بی مورد از حجم دیتای اینترنت متوقف می‌شود و یا به برنامه‌ها‌ی خاص اجازه می‌دهد فقط ۱۰ الی ۳۰ دقیقه از دیتای اینترنت استفاده کنند و در این بازه زمانی آپدیت‌های خود را انجام دهند.

کاربران اندروید در حال حاضر می‌توانند بدون دانلود و نصب نرم‌افزار Tirangle، از میزان مصرف برنامه‌ها از دیتای اینترنت مطلع شوند اما اینکار پروسه زمان بری است چرا که کاربر باید هر کدام از نرم‌افزار‌ها را یکی پس از دیگری بررسی کند تا از میزان مصرف آن‌ها مطلع شود.

برنامه Tirangle به طرز چشمگیری باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و برای کاربرانی که اطلاعات خوب و کافی در زمینه بررسی میزان مصرف حجم دیتای اینترنت ندارند، گزینه خوبی است چرا که این نرم‌افزار با ردیابی و کنترل خودکار تمامی اطلاعات، اقدامات لازم را در جهت صرفه‌جویی در مصرف دیتای اینترنت انجام می‌دهد.

البته برنامه‌های مشابه‌‌ای در این زمینه فعالیت می‌کنند اما نر‌م‌افزار Triangle بازخورد خوبی در کشور فیلیپین نسبت به نرم‌افزار‌های مشابه داشته است. کاربرانی که همیشه از مصرف زیاد یا اتمام حجم اینترنت خود نگران بودند حالا با دانلود و نصب نرم‌افزار Triangle آشفتگی آن‌ها برطرف می‌شود.

به گفته Android Central کاربران خارج از کشور فیلیپین می‌توانند از سایت APK Mirror برنامه  Tirangle را دانلود و نصب کرده و برای خودشان امتحان کنند. برخی از ویژگی‌های این برنامه بصورت بین‌الملی کاربرد دارد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

با توجه به اینکه کاربران هزینه‌های بسیاری را برای خرید حجم دیتای اینترنت می‌کنند، نرم‌افزار Tirangle می‌تواند در صرفه‌جویی در حجم دیتای اینترنت کمک زیادی کند.

 

منبعخبرگزاری صدا و سیما
مطلب قبلیبهبود رتبه اعتباری ایران در جهان/اینفوگرافیک
مطلب بعدیبهار ۹۶ یک و نیم درجه گرم‌تر بود

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید