20 شرکت برتر آمریکا در انجام مسئولیت اجتماعی

20 شرکت برتر آمریکا در انجام مسئولیت اجتماعی

براساس گزارش جدید منتشر شده در نشریه نیوزویک که با همکاری وب سایت استاتیستا تهیه شده، شرکت هیولت پاکارت(HP) ، بعنوان فعال ترین شرکت آمریکایی در عرصه انجام مسئولیتهای اجتماعی در سال 2021 معرفی شده است . در این لیست 20 شرکت برتر بر اساس میزان امتیاز آنها در حوزه های محیط زیست، اجتماع و حاکمیت شرکتی فهرست شده اند.

به گزارش پایگاه مسئولیت اجتماعی شرکتها، در جهان امروز مصرف کنندگان در مورد حمایت از برندها و خرید محصولاتشان بیشتر فکر می کنند. در ایالات متحده و انگلیس ، 68درصد از مصرف کنندگان آنلاین خرید از نام تجاری با مسئولیت پذیری ضعیف را متوقف می کنند .

به همین دلیل ، شرکت ها برای اینکه بتوانند در این فضا رقابت کنند ، باید اطمینان حاصل کنند که در انجام مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) به حد کافی خوب عمل میکنند.

اهمیت مسئولیت اجتماعی در آمریکا

آمریکا یکی از اولین کشورهای دنیا است که مفهوم انجام مسئولیتهای اجتماعی توسط شرکتها را معرفی کرد و از شرکتها خواست تا در این زمینه فعال شوند و هرساله شرکتهای این کشور در میان بزرگترین شرکتهای فعال در حوزه انجام مسئولیتهای اجتماعی، به چشم می خورند.

باید در نظر داشت انجام مسئولیتهای اجتماعی توسط شرکتهای آمریکایی بر اساس قوانین این کشور اجباری نیست ولی  اغلب شرکتهای این کشور حضور فعالانه ای در این حوزه دارند و تاثیر این فعالیت را در عملکرد اقتصادی خود و میزان درآمدشان مشهود می دانند.

در آمریکا شاخصی به عنوان شاخص انجام مسئولیتهای اجتماعی معرفی شده است که عملکرد شرکتها را بر مبنای همین شاخص ارزیابی می کند.آمارها نشان می دهد شاخص انجام مسئولیتهای اجتماعی در ۲۰ شرکت آمریکایی بالاتر از ۸۷ درصد است و این آمار  تایید می کند که شرکتهای این کشور به  این مساله اهمیت زیادی می دهند

از طرف دیگر مطالعات نشان داده است که مصرف کنندگان آمریکایی هم خواستار حضور فعالانه شرکتها در حوزه مسئولیتهای اجتماعی هستند و محصولات شرکتهایی را خریداری می کنند که نامشان را در رسانه ها به عنوان شرکتهای مسوول می شنوند.

10 شرکت برتر آمریکایی در مسئولیت اجتماعی

براساس گزارش جدید منتشر شده توسط وب سایت استاتیستا، در سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت هیولت پاکارت(HP) ، فعال ترین شرکت آمریکایی در عرصه انجام مسئولیتهای اجتماعی بود. شاخص انجام مسئولیتهای اجتماعی در این شرکت برابر با ۹۳.۲ درصد بود و این اطلاعات بر مبنای عملکرد شرکت در فاصله ماه های مارس سال ۲۰۲۰ تا مارس سال ۲۰۲۱ تهیه شد.

 طبق این گزارش  شرکت NVIDIA دومین شرکت مسول در مقابل جامعه معرفی شد و شاخص انجام مسئولیتهای اجتماعی توسط این شرکت برابر با ۹۲.۷ درصد اعلام شده است.شرکت مایکروسافت هم در این رده بندی جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

گزارشهای رسمی نشان می دهد شرکت سیسکو سیستم چهارمین شرکت آمریکایی  است که بیشترین سرمایه گذاری و خدمات رسانی را در حوزه مسئولیتهای اجتماعی انجام داده است و شرکت Qualcomm در این رده بندی جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است. شرکتهای جنرال میلز و ویرلپول هم در رده بندی ارایه شده توسط وب سایت استاتیستا جایگاه  ششم و هفتم را دارند و شاخص انجام مسئولیتهای اجتماعی توسط این شرکتها برابر با ۹۱.۳ درصد اعلام شد. شرکتهای ایلومینا، سیتی گروپ و در نهایت Dell  جایگاه های هشتم تا دهم را  به خود اختصاص داده اند. شاخص انجام مسئولیتهای اجتماعی توسط شرکت سیتی گروپ برابر با ۸۹.۵ درصد و شرکت Dell برابر با ۸۹.۴ درصد اعلام شده است

لیست 20 شرکت برتر

مطلب قبلیصنعت دارو در اقتصادهای نوظهور
مطلب بعدیسوددهی بیشتر با خرید فالوور اینستاگرام

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید