وزیر صنعت: صنایع نصفه و نیمه کار می‌کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ سود بالای بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح واحد تولیدی مواد غذایی در شهرک صنعتی نظرآباد که امروز (شنبه) با حضور معاون اول رییس جمهور انجام شد، گفت: صنعت کشور با همه محدودیت‌ها روند رو به رشد خود را ادامه داده است.

وی افزود: رشد صدور مجوزهای تاسیس نشان از میل به سرمایه‌گذاری در کشور دارد؛ به طوری که امسال ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم.

نیمی از صنایع نصفه کار می‌کنند

شریعتمداری به وضعیت واحدهای تولیدی کشور اشاره و اعلام کرد: ۵۰ درصد از واحدهای تولیدی کشور با ظرفیتی بیش از ۵۰ درصد فعالیت دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: استان البرز نیز هفتمین پایگاه صنعتی کشور به شمار می‌رود و سال گذشته در این استان هزار و ۲۵۶ پروانه بهره‌برداری جدید صادر شده است.

وی ادامه داد: البرز طی چند ماه گذشته از رتبه ۲۷ پرداخت تسهیلات رونق تولید به رتبه اول کشور ارتقا یافته است.

این مسئول در ادامه یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ سود بالای بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

وی افزود: بر همین اساس انتظار می‌رود کاهش نرخ بهره متناسب با تورم در شورای پول و اعتبار مطرح شود.

شریعتمداری یکی از مشکلات صنایع استان البرز را مستثنی نشدن از شعاع ۱۲۰ کیلومتری تا شهر اصلی عنوان و اعلام کرد: صنایع استان البرز نیز باید با رعایت الزامات زیست محیطی مانند استان قم از شعاع ۱۲۰ کیلومتری مستثنی شود

مطلب قبلیبعد از اشتباه در محیط کار چه کار کنیم
مطلب بعدیآخوندی: 90 درصد حمل و نقل کشور با خودروهای شخصی انجام می‌شود

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید