وزیر جهادکشاورزی: در شکر خودکفایی می‌شویم اما در تولید روغن وضع ما خوب نیست

وزیر جهادکشاورزی می گوید: تولید شکر کشور با اقدام های دولت به یک میلیون و 650 هزار تن رسید که رشد 50 درصدی را نشان می دهد اما وضع ما در تولید روغن خوب نیست.

محمود حجتی روز یکشنبه در جشن ملی تولید شکر که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزارشد، گفت: افزایش بیش از500 هزار تنی تولید شکر در طول ١٢٠ سال گذشته بی سابقه بوده است .

وی گفت : پیش از این یک میلیون و 100 هزار تن شکر در کشور تولید می شد ، درحالی که مصرف سالانه شکر ما بین ٢ تا 2 میلیون و 200 هزار تن است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: باوجود همه مشکلاتی که داشتیم امروز زیرساخت های خوبی ایجاد کرده ایم و تاکید داریم در بخش شکر به راحتی می توانیم در دوره چهار ساله آینده به خودکفایی برسیم.

“وضع ما در تولید روغن خوب نیست”

محمود حجتی در جشن ملی تولید شکر خطاب به محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و دیگر فعالان بخش خصوصی گفت: ما در بحث روغن نباتی دست نیازمان را به سوی شما دراز می کنیم و اعلام می کنیم که وضع مان در زمینه روغن خوب نیست.

آقای حجتی با بیان اینکه درجه خودکفایی کشور در زمینه روغن بین شش تا هفت درصد است گفت: هر ملتی در تاریخ خود دچار فراز و نشیب های زیادی می شود و به یاد داریم که ما در تیر و مرداد ۹۲ به روغن نیاز داشتیم اما بنا بر دلایل موجود نمی توانستیم این محصول را وارد کنیم. بنابراین نباید بیش از ۹۰ درصد در این زمینه وابسته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: همانطور که توانستیم در بخش شکر تا حد زیادی خودکفا شویم، این امکان در روغن نیز وجود دارد.

حجتی با بیان اینکه ما بیش از سه برابر قبل کلزا تولید کردیم، گفت: پیش بینی شده است امسال بیش از ۳۰۰ هزار کلزا در تناوب کشت گندم کشت شود.

مطلب قبلیوزیر ارتباطات: سرورهای تلگرام به ایران منتقل شد
مطلب بعدیقیمت پراید، تیبا و ال‌۹۰ هفته آینده افزایش می‌یابد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید