صادرات مواد پتروشیمی به ۳,۵ میلیارد دلار رسید

مجموع محصولات صادراتی پتروشیمی ایران از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه بالغ بر هفت میلیون تن و به ارزش بیش از سه میلیارد و ۴۹۶ میلیون دلار رسید.

 به گزارش شانا، صدور بیش از هفت میلیون و ۱۸۸ هزار تن انواع محصولات پلیمری و شیمیایی کشور به بازارهای جهانی از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه، نشان از روند مطلوب صادرات این محصولات در ایران دارد؛ این میزان پارسال در بازه زمانی مشابه، ۶ میلیون و ۸۴۷ هزار تن به ارزش ۳,۰۲۸ میلیون دلار بوده است.

روند تولید محصولات پتروشیمی در منطقه عسلویه، ماهشهر و نیز دیگر مناطق کشور با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده مسیری مطلوب را طی می‌کند و شرکت‌ها با توجه به میزان خوراک دریافتی و نیز برنامه‌های تعمیراتی اقدام به تولید محصول با هدف تامین نیاز داخل و نیز صادرات می‌کنند.

در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و در چهار ماه نخست امسال، مجتمع پتروشیمی نوری با صدور  بیش از ۴۰۵ میلیون دلار محصول، از نظر ارزش پیشتاز مجتمع‌های تولیدی این منطقه است. پتروشیمی پارس با صادرات بیش از ۳۱۰ میلیون دلار در جایگاه دوم و پتروشیمی زاگرس نیز با صادرات بیش از ۲۹۹ میلیون و ۷۷۹ هزار دلار، رتبه سوم را در این منطقه به خود اختصاص دادند.

در مجموع بیش از سه میلیون و ۸۳۵ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی به ارزش بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار از سوی پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی پارس در چهار ماه نخست امسال به خارج از کشور صادر شده است.

مجتمع‌های تولیدی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز تا پایان تیرماه یک میلیون و ۸۳۷ هزار تن محصول را به ارزش ۸۳۰ میلیون و ۴۶۶ هزار دلار به کشورهای مختلف صادر کردند.

پتروشیمی بندر امام با ۳۱۶ میلیون و ۵۵۷ هزار دلار رتبه نخست صادرات را در میان پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در چهار ماه نخست امسال به دست آورد.

پتروشیمی‌های دیگر مناطق کشور نیز از ابتدای سال تا پایان تیرماه یک میلیون و ۵۱۵ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی را به ارزش بیش از ۸۰۵ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کردند

منبعشانا
مطلب قبلیقراردادهای مهم ایران با شرکت‌های خارجی در ۱۸ ماه اجرای برجام
مطلب بعدیاختصاص 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید