“زندگی و دیگر هیچ” مراسم یادبود کیارستمی در خانه هنرمندان

عباس کیارستمی کارگردان پراوازه ایرانی چهاردهم تیر ماه سال گذشته بر اثر یک بیماری درگذشت

کیارستمی

«زندگی و دیگر هیچ» عنوان مجموعه برنامه‌ های نکوداشت استاد عباس کیارستمی در خانه هنرمندان ایران است که به مناسب فرارسیدن سالروز تولد عباس کیارستمی به همت خانه هنرمندان ایران، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران روز پنجشنبه اول تیر ماه در محل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

 در افتتاحیه این مراسم که ساعت 17:30 در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران آغاز می‌شود، ابراهیم حقیقی، فرشید مثقالی، امراله فرهادی و مجید رجبی‌معمار سخنرانی خواهند کرد. 

در این مراسم همچنین فیلم کوتاهی از قسمت‌های مختلف آثار سینمایی عباس کیارستمی به انتخاب امیر اثباتی، به همراه بخش‌هایی از گفت‌و‌گوی امیر اثباتی و محمودرضا بهمن‌پور با عباس کیارستمی در مدرسه‌ ویژه (1392)، با تدوین مهدی دوائی نمایش داده می‌شود.
در این مراسم همچنین کتاب «در ستایش زندگی عباس کیارستمی» که شامل گفت‌ و‌گوی امیر اثباتی و محمودرضا بهمن‌پور با عباس کیارستمی و آثار گرافیک این هنرمند برجسته که به کوشش امراله فرهادی و توسط انتشارات ویژه‌ نگار با همکاری انتشارات نظر منتشر شده است، رونمایی می‌شود.
در ادامه این مراسم نمایشگاهی از آثار طراحی گرافیک عباس کیارستمی در گالری ممیز خانه‌ هنرمندان ایران، افتتاح می‌شود که تا 14 تیر ماه دایر است.
در این نمایشگاه 43 اثر از آثار طراحی گرافیک عباس کیارستمی به نمایش گذاشته می‌شود.
عباس کیارستمی کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تدوین‌گر، عکاس، تهیه‌ کننده، گرافیست و کارگردان بین‌المللی، یکم تیر سال ۱۳۱۹ در تهران متولد شد و 14 تیر سال گذشته درگذشت.

مطلب قبلیبا این قانون سرمایه گذار خارجی نمی آید
مطلب بعدیگرانترین و ارزانترین مناطق پایتخت برای اجاره و خرید مسکن

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید