تکنولوژی چیست؟

تکنولوژی چیست؟

در ماه‌های گذشته، من در گفتگوهای زیادی با افرادی که علاقه‌مندی خود را برای انتقال به حرفه فناوری ابراز کرده‌اند، شرکت کرده‌ام. این سوال برای همه وجود دارد  “به هر حال فناوری چیست؟”. این یک سوال کاملاً قانونی با پاسخی دائمی در حال تکامل است. پس تصمیم گرفتم به آن بپردازم.

بنابراین، فناوری چیست؟

اول از همه با تلاش برای یافتن پاسخ این سوال، تنها چیزی که می توانم با اطمینان بگویم که “تکنولوژی” یکی از آن مفاهیم فوق العاده گریزان است که به نظر می رسد بسیاری از چیزها را پوشش می دهد، اما تعریف آن بسیار دشوار است.

من با منابعی برخورد کرده ام که آن را به عنوان یک بخش صنعت، یک فرآیند، یک محصول، دسته ای از ابزارها، مجموعه ای از مهارت ها و دانش، و در نهایت، به عنوان طیف وسیعی از مشاغل توصیف می کند.معنای کلمه فناوری در طول تاریخ تکامل یافته است و به طور مداوم به روز می شود. اگر به تکامل تاریخی این اصطلاح و معنای آن در طول زمان علاقه مند هستید، برای این مقاله مفصل می توانید به ویکی پدیا بروید.

اول، فناوری به عنوان یک بخش

به عنوان یک بخش، “تکنولوژی” گروهی از مشاغل را در بر می گیرد که در “تحقیق، توسعه و توزیع کالاها یا خدمات مبتنی بر فناوری” (Investopedia) کار می کنند. این کسب‌وکارها بر «توسعه و تولید محصولات فناوری، یا ارائه فناوری به‌عنوان خدمات» تمرکز دارند.فناوری در سال‌های اخیر به طور تصاعدی در حال رشد بوده است و قرار است در سال 2020 به 5.2 تریلیون دلار با نرخ رشد 3.7% برسد.

دوم، فناوری به عنوان فرآیند، محصول و غیره

به طور خلاصه، فناوری،  فرآیند استفاده از دانش را برای اهداف عملی به تصویر می‌کشد.  و روشهای به کار گرفته شده در ایجاد محصولات و خدمات مرتبط با فناوری برای برآوردن نیازهای مشتری یا کسب و کار را فراهم می سازد.

تا آنجا که به فناوری مربوط می شود، به ابزارها و خدماتی فکر کنید که در زندگی روزمره خود از آنها استفاده می کنید. درک این موضوع باید آسان‌تر باشد، زیرا گوشی‌های هوشمند ما عملاً به توسعه‌ای از خودمان تبدیل شده‌اند، و با توجه به اینکه ما دائماً فیدهای خود را بررسی می‌کنیم و از سرویس‌های ابری برای ذخیره داده‌های خود و غیره استفاده می‌کنیم. واژه «تکنولوژی»، اگرچه به گفته برخی منابع، اصطلاح بهتری برای «فناوری کاربردی» است، زیرا معلوم می‌شود که فناوری واقعی دانش عملی و مهارت‌های حل مسئله است که به ایجاد آنها کمک می‌کند.

فناوری به عنوان طیفی از مشاغل

خوب، اکنون به قسمت خوب آن می رسیم. بعد از اینکه کمی بیشتر توضیح دادیم که بخش فناوری در مورد چیست، وقت آن است که به چیزهایی برسید که در حال حاضر واقعاً برای شما مهم هستند.

نواحی، زمینه های متاثر از تحولات فناوری

خوب، پس ما نوعی درک از معانی مختلفی داریم که «تکنولوژی» می تواند به خود بگیرد. در زیر به برخی از حوزه‌هایی که توسط مزایای تکنولوژیکی مختل شده‌اند نگاهی می اندازیم.

آموزش + فناوری => EdTech (Education + technology => EdTech)

EdTech طراحی و استفاده از فناوری (سخت‌افزار، نرم‌افزار) برای تسهیل و تقویت یادگیری انسان با ارائه متن، صدا، ویدئو، انیمیشن و تجربیات تعاملی است. در عصری که به سرعت در حال تحول است، زمانی که تنها راه برای ادامه دادن، یادگیری مداوم است.

AgriTech استفاده از فناوری در کشاورزی، باغبانی و آبزی پروری با هدف بهبود عملکرد، کارایی و سودآوری با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، کشاورزی هوشمند اینترنت اشیا (حسگرهایی برای کنترل نور، گرما و آبیاری)، روباتیک و اتوماسیون، هیدروپونیک و غیره است. نیاز به حل چالش های کشاورزی برای تغذیه جمعیت روزافزون جهان است.

غذا + تکنولوژی => FoodTech (Food + Technology => FoodTech)

 FoodTech که در هر چیزی که به زنجیره تامین متصل است، کاملاً به AgriTech متصل است، همچنین شامل توزیع (به ربات سالی مراجعه کنید) و یافتن راه حل هایی برای چالش ها، مانند تأثیر صنعت گاو بر تغییرات آب و هوا با ایجاد محصولاتی مانند گوشت های تمیز و آزمایشگاهی می شود.

آنها همچنین با تأثیر کشاورزی «سنگین» بر تولید زمین توسط شرکت‌های «کشاورزی داخلی» یا کشاورزی عمودی مقابله می‌کنند.

امور مالی + فناوری =>FinTech Finances + technology => FinTech))

FinTech استفاده از فناوری در همه امور مالی برای ارائه خدمات چابک تر و ارائه خدمات مالی مناسب تر برای جامعه در حال حرکت است. استفاده از فناوری هایی مانند بلاک چین، داده های بزرگ، بیومتریک.

سرگرمی + فناوری => EntertainmentTech (Entertainment + technology => EntertainmentTech)

سلام نتفلیکس، تجربیات همه جانبه و غیره. اگر اهل واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده هستید، این مورد شماست

حقوقی + فناوری => LegalTech (Legal + technology => LegalTech)

بدیهی است که استفاده از فناوری برای ارائه خدمات حقوقی کارآمدتراست. اگر به این موضوع علاقه دارید، می توانید تجزیه و تحلیل (برای درک روندها)، هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی (برای کمک به تحقیق) و مدیریت اسناد را بررسی کنید.

معماری / توسعه شهری + فناوری => خوب، نام خاصی وجود ندارد، اما همچنان مهم است.

مطلب قبلیآژانس دیجیتال مارکتینگ چطور سودتان را چندبرابر می‌کند؟
مطلب بعدیکلاب‌هاوس در وب قابل دسترس شد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید