تولید گلزا سه برابر شد

تازه ترین گزارش وزارت جهاد کشاورزی نشان می دهد که تولید گلزا نسبت به سال گذشته نزدیک به سه برابر شده و از 67 هزار تن به بیشتر از 180 هزار تن رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از پایان فصل خرید کلزا در کشور خبر داد و گفت: تمام مطالبات کلزاکاران پرداخت شد ضمن اینکه خرید گندم به حدود ۹ میلیون تن رسیده است.

یزدان سیف در گفتگو با مهر از پایان خرید کلزا در کشور خبر داد و اظهارداشت: در سال جاری در مجموع ۱۸۰ هزار و ۸۸۴ تن کلزا از کشاورزان خریداری شد.

وی تعداد محموله های خرید را ۴۴ هزار  و ۵۰۰ محموله و تعداد مراکز خرید را ۲۳۷ مرکز عنوان و اضافه کرد: ارزش کلزای خریداری شده ۴۹۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که به طور کامل به کشاورزان پرداخت شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: بیشترین میزان خرید کلزا مربوط به استان های گلستان،  مازندران، خوزستان، فارس و اردبیل بوده است.

سیف با بیان اینکه سال گذشته در مجموع ۶۷ هزارتن کلزا از کشاورزان خریداری شد؛ گفت: امسال خرید کلزا نسبت به سال قبل حدود ۲۷۰ درصد رشد داشته یعنی ۲.۷ برابر شده است.

خرید گندم به حدود ۹ میلیون تن رسید 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش دیگری از سخنان خود میزان خرید تضمینی گندم را تاکنون ۸ میلیون و ۸۵۰ هزارتن اعلام کرد و اظهارداشت: ارزش گندم خریداری شده ۱۱۴ هزار و ۸۷۰میلیارد ریال است.

سیف ادامه داد: ۷۵ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال ( حدود ۶۵ درصد) از مطالبات گندمکاران به حساب آنان واریز شده و حدود ۳۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال آن باقی مانده که این میزان نیز تا پایان فصل خرید یعنی تا اواخر مهرماه تسویه خواهد شد.

وی تعداد مراکز خرید را ۱۴۳۹ مرکز و تعداد محموله های تحویلی را یک میلیون و ۴۱۵ هزار محموله عنوان کرد.

مطلب قبلیداستان برند: سونی، از پلوپز برقی تا رادیوهای ترانزیستوری
مطلب بعدی“صنعت نفت 2 سال پررونق را پیش رو دارد”

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید