توافق با روسیه برای تکمیل راه‌آهن رشت- آستارا

توافق با روسیه برای تکمیل راه‌آهن رشت- آستارا

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور از نهایی شدن توافق با روس‌ها برای تکمیل راه‌آهن رشت- آستارا تا پایان اردیبهشت 1402 خبر داد.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور با بیان اینکه مذاکرات با روسیه برای مشارکت در راه‌آهن رشت- آستارا به عنوان مهم‌ترین پروژه کریدور شمال- جنوب در حال انجام است، گفت: توافق با روس‌ها تا پایان اردیبهشت ماه امسال نهایی می‌شود.

‌ عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور درباره مشارکت کشورهای خارجی در پروژه‌های ریلی کشور اظهار کرد: مهم‌ترین کریدور کشور در حال حاضر کریدور شمال- جنوب بوده و در این میان مهم‌ترین پروژه راه‌آهن نیز رشت- آستارا است که حلقه نهایی آن محسوب می‌شود.

وی افزود: مذاکرات جدی با کشور روسیه برای مشارکت در دو بخش مالی و فنی راه‌آهن رشت- آستارا و به دنبال آن تکمیل کریدور شمال- جنوب در حال انجام است.  باید بتوانیم از منابع خط اعتباری که روس‌ها تعیین کرده‌اند در قالب وام برای تکمیل راه آهن رشت به آستارا بهره‌مند شویم.

معاون  شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور درباره زمان اتمام و کسب نتیجه نهایی مذاکرات گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری موافقتنامه با کشور روسیه نهایی می‌شود.

خطیبی درباره حضور کشور آذربایجان نیز خاطر نشان کرد: مذاکراتی در حال انجام است و در صدد تنظیم موافقتنامه‌ای دو جانبه با روسیه هستیم که پس از آن، با الحاق کشور آذربایجان، این موافقتنامه‌ سه جانبه خواهد شد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، خطیبی پیش از این از اضافه شدن حدود ۴۰۰ کیلومتر خطوط راه‌آهن به شبکه ریلی در سال ۱۴۰۲ خبر داده و گفته بود در سال ۱۴۰۱ نیز حدود ۲۰۰ کیلومتر راه‌آهن به شبکه ریلی اضافه شد.

منبع:ایسنا

مطلب قبلیمعرفی پرفروش ترین عرقیات گیاهی در ایران
مطلب بعدیصدور ویزا برای حضور در نمایشگاه‌های تجاری چین تسهیل می‌شود

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید