تحلیل بازار سکه 24 ساعت معتبر است

وضعیت عرضه و تقاضای سکه در بازار داخل متعادل و تقاضای اضافی در بازار وجود ندارد. باتوجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان دادوستد سکه روند کاهش را طی می کند و همین مسئله به کاهش قیمت سکه می انجامد.

محمدکشتی آرای، تحلیل گر بازار طلا

طی چند روز گذشته از هفته جاری، قیمت سکه در بازار داخل افزایش پیدا کرد. رشد قیمت اُنس جهانی و افزایش قیمت ارز در بازار داخل باعث شد هیجانی کاذب در بازار طلا و سکه و ارز ایجاد شود و قیمت سکه به بیش از پنج میلیون تومان برسد. اما این هیجان در روز گذشته حوالی ظهر افت کرد و قیمت سکه کاهش یافت. دیروز قیمت سکه امامی به چهارمیلیون و 940 هزار تومان رسید.

اکنون وضعیت عرضه و تقاضای سکه در بازار داخل متعادل و تقاضای اضافی در بازار وجود ندارد. باتوجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان دادوستد سکه روند کاهش را طی می کند و همین مسئله به کاهش قیمت سکه می انجامد.

نمی توان در شرایط کنونی درباره بازدهی سرمایه گذاری در بازار سکه در سال جاری نظر داد. حرکت سرمایه های خرد از یک بازار به بازار دیگر تابع عوامل متعدد از جمله عوامل سیاسی و رخدادهای اقتصادی است. بعضی اخبار و رخدادها می تواند به طور آنی بر بازار سکه اثر بگذارد.  رخدادهای اثرگذار هم قابل پیش بینی نیست و بنابراین امکان اظهار نظر درباره بازار سکه و قیمت سکه در روزهای آینده و سال جاری ممکن نیست و هر تحلیلی در این باره تنها 24 ساعت اعتبار دارد.

با افزایش تقاضا حباب سکه هم رشد می کند با این حال در شرایط کنونی نیازی به ورود بانک مرکزی و عرضه سکه نیست. بانک مرکزی با توجه به تجربه سال گذشته و تجربیات پیشین که تعداد زیادی از قطعات سکه را واگذار کرد، دوباره به چنین کاری اقدام نمی کند. عرضه بیشتر سکه از سوی بانک مرکزی باتوجه به وضعیت فعلی بازار به صلاح نیست و سکه های دست مردم کفایت می کند.

منبعاتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران
مطلب قبلیبزرگ‌ترین چالش توسعه حمل و نقل ریلی در کشور چیست؟
مطلب بعدیمتوسط عمر ناوگان هوایی ایران به 24 سال رسیده است

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید