انقلاب انرژی چین، جهان انرژی را تحت تاثیر قرار می دهد

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، چین وارد فاز جدیدی در توسعه این کشور شده و فراخوان رییس جمهوری چین برای یک انقلاب انرژی در راستای مبارزه با آلودگی و گذار به سوی یک مدل اقتصادی خدمات محورتر در حال انتقال بخش انرژی جهان به یک مسیر جدید است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، آژانس بین المللی انرژی روز چهارشنبه در گزارش «چشم انداز انرژی جهان 2017» افزود: سیاست انرژی چین اکنون روی برق، گاز طبیعی و فناوری های دیجیتال که پاک ترو کاراتر هستند متمرکز است.

بنا به اعلام آژانس بین المللی انرژی، نرخ رشد تقاضای انرژی چین از میانگین هشت درصد در سال در طول سال های 2000 تا سال 2012 به کمتر از 2 درصد در سال در طول سال های 2012 تا پایان 2017 رسیده است و در سناریو جدید سیاست های چین، این میزان باز هم کاهش می یابد و به یک درصد در سال تا سال 2040 می رسد.

آژانس بین المللی انرژی، کاهش نرخ رشد تقاضای انرژی در چین را به افزایش کارایی انرژی نسبت داد و اعلام کرد، با این حال چین در سال 2040 در سرانه مصرف انرژی، اتحادیه اروپا را پشت سر می گذارد.

بنا به اعلام آژانس یاد شده، بدون معیارهای جدید کارایی که چین برای خود تعریف کرده است، مصرف نهایی انرژی این کشور در سال 2040 معادل 40 درصد افزایش می یابد.

آژانس مذکور همچنین تاکید کرد، انتخاب های آینده چین در بخش انرژی برای جهان انرژی نیز تعیین کننده بوده و ممکن است گذار جهان به انرژی های پاک را تسریع کند.

همچنین، اندازه توسعه انرژی های پاک، صادرات فناوری های انرژی و سرمایه گذارهای خارجی چین در بخش انرژی نیز نقش تعیین کننده ای در گذار جهان به انرژی های کم کربن دارد.

یک سوم انرژی بادی و خورشیدی جهان در چین مهار می شود؛ همچنین 40 درصد سرمایه گذاری جهان در خودروهای برقی توسط چین انجام می شود.

مطلب قبلیانجمن انبوه‌سازان: تزریق 30 هزار میلیارد تومان محرک بخش مسکن نیست
مطلب بعدیبازی‌های رایانه‌ای خارجی بدون مجوز فیلتر می‌شود

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید