آمازون یک تریلیون دلاری شد

آمازون و اپل در حال حاضر بیش از 8 درصد ارزش شاخص S&P 500 را در اختیار دارند.

آمازون دومین شرکت امریکایی است که یک تریلیون دلاری شد. ارزش بازار آمازون روز سه شنبه مرز یک تریلیون دلار را گذارند، چند روز بعد از این که اپل ذر ابتدای ماه آگوست 13 رقمی شده بود. سی ان ان مانی گزارشی در این باره متنشر کرده است.

طبق این گزارش، به گفته کارشناسان بازار سرمایه، آمازون و اپل در حال حاضر بیش از 8 درصد ارزش شاخص S&P 500 را در اختیار دارند.

شاید این یک تریلیون دلار، آستانه دلخواه آمازون باشد، اما هنوز قابل توجه است که این شرکت 24 ساله چطور رشد و سرمایه گذاران را جذب خود کرد.

تنها آمازون را با فروشگاه های فیزیکی مقایسه کنید که 90 درصد هزینه های خرده فروشی هنوز هم در آنجا رخ می دهد.

برای رسیدن به یک تریلیون دلار شما باید به اندازه 14 فروشگاه بزرگ که درآمد بالایی در سال 2017 داشته اند درآمد داشته باشید، از والمارت تا اتونیشن.

البته سرمایه گذاران هم در مورد آمازون نسبت به سایر خرده فروشی ها هیجان زده هستند. برای سال های سال سرمایه گذاران روی سهام آمازون قرار داشتند بدون اینکه ببینند این شرکت سود قابل توجهی ایجاد می کند. اما آمازون یکباره شروع به توسعه شبکه های تحقیق، خرید شرکت ها و توسعه فناوری جدید دست زد. اما در طول سال گذشته، آمازون شروع به سود کرد.

در آغاز سال 2018 این شرکت تنها 580 میلیون دلار ارزش داشت. در سه ماه دوم درآمد خالص شرکت 2.5 میلیارد دلار رسید. رقمی که می توان با درآمد 197 میلیون دلاری سه ماه دوم سال 2017 مقایسه کرد.

البته موارد مختلفی باعث شدند آمازون رشد کند: موفقیت وب سای های آمارون، کسب و کار مبتنی بر این ابر، همچنین تبلیغات سراسری در سایت ها و درآمد حاصل از اشتراک های نخستین به کمک آمازون امدند.

به گفته کارشناسان براساس پیش بینی رشد درآمد 24 درصدی هرساله، تا سال 2020 ارزش آمازون 1.2 تریلیون دلار خواهد شد.

به گفته کارشناسان از آخرین ارزیابی مالی، از جمله تهاجم آمازون به صنایع جدید و کشورهای دیگر، حالا پیش بینی می شود که ارزش آمازون تا سال 2020  دوبرابر شود.

تحلیلگران می گویند آمازون برای سرمایه گذاران جذاب است و به نظر می رسد می تواند وارد هر صنعتی بشود و در آن نفوذ کند.صنایعی مانند موادغذایی، مراقبت های بهشداشتی، خدمات مالی، رسانه و حتی سرویس تمیز کردن منازل.

البته آمازون در مسیر خود مشکلاتی هم دارد. مثلا نگرانی از بعضی قوانین فدرال وجود دارد و کمی نگرانی ایجاد می کند. قواین ضد تراست به طور معمول به این می پردازد که شرکت ها از انحصار خود در بازار باعث گران شدن قیمت ها برای مصرف کننده خواهند شد یا خیر. تا اینجای کار آمارون تنها قیمت هارا کاهش داده است بدون اینکه به رقابت آسیب برساند.

مطلب قبلیچرا مردم دلارها را به بازار نیاوردند؟
مطلب بعدینیازهای ارزی بازار رصد و تامین می‌شود

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید