آغاز دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران

آغاز دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران

دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از امروز به مدت چهار روز در تهران آغاز بکار کرد و در آن بیش از ۱۰۰ شرکت صادراتی ایران و شرکت‌هایی از کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از امروز به مدت ۴ روز با حضور شرکت‌های ایرانی و کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

به گفته جعفری، مجری دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا، در این نمایشگاه، ۱۰۰ شرکت صادراتی ایران در حوزه‌های انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، محصولات کشاورزی، خودرو، مناطق آزاد، صنعت، دانش بنیان و … حضور دارند.

وی افزود: در این دور از نمایشگاه شرکت‌هایی از کشور‌های روسیه، ارمنستان، قزاقستان در قالب پاویون و غرفه‌های اختصاصی هم حضور دارند. هیات‌های تجاری از کشور‌های قرقیزستان و بلاروس از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

مجری دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا گفته، در حاشیه نمایشگاه همایش‌های تخصصی نیز در خصوص موضوعات تجاری و زیرساختی از جمله حمل و نقل، مسائل پولی و بانکی، گمرکی، موافقت‌نامه‌های تجاری، همکاری‌های علمی، گردشگری و دانش بنیان برگزار می‌شود.

جعفری گفت: برای روز سوم برنامه ریزی شده تا نشست‌هایی رو در رو بین تجار داخلی و تجار خارجی برگزار شود.

قرار است ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا توافقنامه تجارت آزاد امضا کنند.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه درباره امضای سند تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیا گفته در 25 دسامبر (4 دی) سند تجارت آزاد ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، در سنت‌پترزبوگ روسیه به امضای وزرای خارجه ایران و کشورهای عضو این اتحادیه خواهد رسید.

روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، ارمنستان و بلاروس اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا را تشکیل می دهند. 

مطلب قبلیکمد های ماژولار : پیشنهادی ایده آل برای ذخیره سازی
مطلب بعدیفواید گردو در بارداری

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید