900 هزار خودرو در هفت ماه تولید شد

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از تحقق 94 درصدی تولید خودرو طی هفت ماه گذشته خبر داد و گفت: حدود 900 هزار دستگاه خودرو تا امروز در کشور تولید شده است.

به گزارش ایرنا، محسن صالحی نیا در دیدار از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افزود: کالاهای صنعتی در هفت ماهه گذشته رشدهای به نسبت مناسبی داشته اند و در این زمینه تایر اتومبیل از رشد 9 درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است.

وی ادامه داد :‌فولاد خام،‌ لوازم خانگی و اقلامی مثل نخ، نئوپان، ام دی اف و کاغذ رشد تولید داشتند و نشان دهنده پوشش نیاز داخلی است اما برای افزایش تولید باید افزایش صادرات مد نظر قرار گیرد.

صالحی نیا گفت: الیاف اکریلیک با کاهش مواجه بود و این در حالیست که تولید برخی اقلام ساختمانی به دلیل رکود صنعت ساختمان با کاهش مواجه شد.

وی افزود: تولید صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز به دلیل مصرف بالای مواد اولیه توسط صنایع بالا دستی افزایش خوبی را نشان می دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هیچکدام از رشدها به مفهوم نبود واحدهای تولیدی مشکل دار نیست، تصریح کرد: واحد تولیدی ممکن است به دلایل مختلف از جمله نیاز به بازسازی و نوسازی و نبود بازار و مشکلات فضای کسب و کار دچار مشکل شود و معتقدیم باید فضا را برای فعالیت عمده واحدها فراهم کنیم.

صالحی نیا با اشاره به لزوم رصد به موقع واحدهای تولیدی دارای مشکل و نیز پایش آمار تولیدات کالا به کالا و صنعت به صنعت افزود: با رصد به موقع واحدهای تولیدی باید با کمک دستگاه های مرتبط مشکلات را رفع کنیم و کارگروه رفع موانع تولیدی نیز به طور منظم و پیگیرانه در سطح استانها و ستاد وزارتخانه تشکیل می شود.

به گفته وی، از ابتدای سال تاکنون حدود 1700 جلسه استانی و ستادی تحت عنوان کارگروه رفع موانع تولید برگزار شده و 51 درصد مصوبات عملیاتی شده و 49 درصد نیز در دست انجام است.

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اردیبهشت سال 1394 اعلام کرد: با تصویب هیات وزیران وبه منظور بررسی و تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی، «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» در همه استان‌های کشور تشکیل می‌شود.

 

مطلب قبلیاحترام به شخصیت کارمندان؛ ویژگی مشترک مدیران موفق
مطلب بعدیپرمصرف‌ترین و کم‌مصرف‌ترین محصولات کشاورزی از نظر “آب”

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید