600 هزار میلیارد تومان بودجه برای اتمام طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی

 رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت که برای اجرای کامل طرح های عمرانی نیمه تمام در کشور به حدود 600 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

به گزارش ایرنا ، محمدرضا رضایی کوچی شامگاه پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرائی طرح آبرسانی به چهار شهر و 129 روستای غرب مازندران در چالوس افزود :‌ سال های زیادی از آغاز عملیات اجرایی بعضی از این طرح ها گذشته و دولت کنونی به خاطر محدودیت و تنگناهای مالی قادر به تامین این میزان بودجه نیست .

وی بر ضرورت بهره گیری از توان بخش خصوصی برای تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی در کشور تاکید کرد و اظهار داشت : هماکنون بخش خصوصی با سرمایه گذاری حدود یکهزار و 500 میلیارد تومانی در حال تکمیل کردن تعدادی از این طرح هاست.

در یک گزارش رسمی که سال 93 تهیه شد ، تعداد طرح های عمرانی نیمه تمام ملی و استانی کشور که ذیل نام طرح های تملک دارایی های سرمایه ای در بودجه های سنواتی آورده می شود ، بیش از 77 هزار مورد است .

یکهزار و 800 میلیارد تومان بودجه آبرسانی روستائی 

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز گفت که ‌امسال با همکاری مجلس شورای اسلامی یکهزار و 800 میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب روستایی در نظر گرفته شده است.

حمیدرضا جانباز توجه دولت تدبیر و امید به حوزه آبرسانی بویژه در روستاها را قابل توجه و بی سابقه توصیف کرد و افزود :‌ پارسال نیز در دولت یازدهم حدود 2 هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری شد .

دراین آئین عملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهرهای نوشهر ، چالوس ، هچیرود ،‌ مرزن آباد و 129 روستای حومه و شهرک های تابعه با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان آغاز شد.

این طرح از جمله طرح های بر زمین مانده از قبل بود که با پیش بینی تامین بودجه از محل تملک دارائی های سرمایه ای تعیین تکلیف شد و با بهره برداری از آن کابوس کم آبی و قطعی آب 230 هزار نفر جمعیت این مناطق بویژه در فصول گردشگر پذیری پایان می یابد.

 

مطلب قبلی۱.۷ میلیون تن شکر امسال در کشور تولید می‌شود
مطلب بعدیمرکز بازرگانی آلمان در تهران آغاز به کار کرد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید