5 هک نرم افزار CRM برای افزایش بهره وری تیم

5 هک نرم افزار CRM برای افزایش بهره وری تیم

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) با داشتن ویژگی های کاربردی باعث بهبود عملکرد تیم های مختلف در سازمان ها می شود. به کمک سی آر ام می توانید در زمان صرفه جویی کنید، فرایندهای مختلف را با کیفیت بیشتر انجام دهید و بر روی تسک های مهم تر تمرکز کنید.

CRM به کسب و کار شما کمک می کند تا روی زمان خود تمرکز کنید و چندین تسک کوچک و بزرگ را همزمان انجام دهید و در زمان خود صرفه جویی کنید. و فرقی ندارد در یک مکان فیزیکی تیم شما کار می کند یا از راه دور با تیم در ارتباط هستید، در هر صورت CRM نرم افزاری است برای راحتی، صرفه جویی در زمان و افزایش کیفیت عملکرد تیم شما.

در این مطلب به 5 هک و راهکار که CRM برای افزایش کارایی و بهره وری تیم به شما ارائه می دهد اشاره می کنیم.

1. اتوماسیون فرآیند فروش

فرآیند فروش مسیر فروش تیم شما را نشان می دهد و انجام خودکار بخش بزرگی از آن، از وقت گذاشتن برای تسک های تکراری و کوچک تر جلوگیری می کند. چرا که تیم شما با اتوماسیون این فرایند می تواند بر تسک ها و فعالیت های مهم تر تمرکز کند و کیفیت کارهای خود را افزایش دهد.

می توانید از سی آر ام برای ارسال خودکار ایمیل های شخصی سازی شده مشتریان استفاده کنید تا ارتباط خود را با آن ها حفظ کنید، همچنین می توانید مسئول یک پروژه را با تغییر مراحل به صورت خودکار تغییر دهید و هر فعالیت دیگری که فکر می کنید انجام خودکار آن باعث صرفه جویی در زمان شما می شود را به کمک آن پیش ببرید. در نتیجه احتمال خطا در تسک های فروش هم کاهش می یابد.

2. شناخت بهتر نیازهای مشتریان

5 هک نرم افزار CRM برای افزایش بهره وری تیم

در فرآیندهای فروش و بازاریابی به اطلاعات دقیقی از مشتری نیاز دارید. باید نیازها و رفتارهای مشتری را بدانید و بتوانید آن ها را به درستی تحلیل کنید. خوشبختانه نرم افزار CRM دانا به شما اطلاعات دقیقی از مشتریان می دهد تا عملکرد تیم های فروش و بازاریابی خود را بهبود ببخشید. می توانید ترندهای روز مانند چگونگی ارتباط داده های جمعیتی با اندازه معامله، زمان میانگینی که برای بستن معامله از طرف پرسونا نیاز است، و دلایل از دست دادن معاملات، را از طریق CRM داشته باشید.

این موارد به تیم های شما این قابلیت را می دهد تا اگر در مرحله ای با مشکلی یا چالشی رو به رو شدید، با توجه به این اطلاعات در صدد حل کردن این مشکلات بربیایند.

در ادامه به چند نمونه از ترندهایی که به بهبود کیفیت کمک می کنند، اشاره می کنیم:

  • چه طور داده های جمعیتی مانند تعداد کارکنان با اندازه معاملات در ارتباط است.
  • زمان میانگینی که برای بستن معامله از طرف پرسونا نیاز است.
  • دنبال کردن دلایلی که معاملات ناموفق باقی می مانند.

3. یافتن ریسک ها و موقعیت های حساس

داشبورهای CRM از اطلاعات مهم و عملکرد کسب و کار یک نمای یکپارچه ارائه می دهد. گزارشات و داده های کلیدی در دسترس شما هستند و به شما کمک می کنند تا هر مشکلی را بیابید و اگر به ارتقا و بهبود نیاز دارند آن ها را تغییر دهید. در داشبورد شما می توانید موارد کلیدی خود را پین کنید. حتی می توانید تعداد معاملات و اندازه معاملات، میانگین زمانی که برای بستن هر یک از این معاملات می گذارید و نرخ تبدیل مشتریان را داشته باشید.

به کمک این اطلاعات می توانید ریسک های موجود را در یابید و آن ها رفع کنید. برای مثال نرخ تبدیل شما ممکن است در مرحله ای خاص کاهش پیدا کرده یا نرخ بستن معاملات شما کاهش یافته است. این آمار و ارقام و داده ها آن جایی به کار سازمان شما می آید که شما را متوجه ریسک ها می کند و می توانید در اولین فرصت برای رفع هر گونه مشکلی که وجود دارد اقدام کنید و این ریسک ها را کاهش دهید.

مواردی که باید در داشبورد خود داشته باشید:

  • سرنخ ها و معاملات
  • تعداد معاملات در پایپ لاین فروش
  • اندازه میانگین هر معامله در پایپ لاین
  • زمان میانگین تبدیل سرنخ به مشتری
  • نرخ بستن معاملات: نرخ تبدیل سرنخ به مشتری

4. ادغام CRM با دیگر ابزارها

می توانید CRM را با ابزارهای دیگر ادغام کنید و با این کار می توانید بهره وری تیم خود را افزایش دهید. اگر بخواهید به سبک سنتی داده ها را از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال دهید، هم زمان بر است و هم احتمال اشتباه و تکرار بی مورد وجود دارد. همین مورد باعث می شود کارهای مهم تان روی زمین بماند. اما ادغام CRM با ابزارهای دیگر باعث می شود از همه این ها دوری کنید.

می توانید از نرم افزار CRM دانا برای ادغام با ابزارهای دیگر مانند ابزاری ویدئو کنفرانس اقدام کنید و عملکرد تیم فروش و بازاریابی خود را تا حد امکان بهبود ببخشید. هر چه سی آر ام شما قوی تر باشد، فعالیت های بیشتری را نیز می توانید با ابزارهای دیگر انجام دهید. درست است این مورد مربوط به ابزارهایی است که باید ادغام کنید، اما اگر CRM شما عملکرد خوبی نداشته باشد نمی تواند از پس فعالیت های مختلف بر بیاید. CRM دانا به تیم شما کمک می کند بخش های مهم و کلیدی کارتان را به درستی مدیریت کنید.

5. همکاری تیم ها در پروژه های مختلف

5 هک نرم افزار CRM برای افزایش بهره وری تیم

یکی از ویژگی های بسیار مهم CRM این است که تیم های مختلف و اعضای سازمان با هم همکاری بهتری داشته باشند. اعضای تیم می توانند از طریق این نرم افزار به داده های مختلف که در کار خود به آن نیاز دارند، دسترسی پیدا کنند. برای مثال می توانید افراد را در کامنت ها تگ کنید و آن ها می توانند مستقیم وارد معامله شوند و تسکی که به آن ها محول شده را سریعا انجام دهند.

گرفتن اعلان از طرف همکار یا مدیران که نشان می دهد حالا زمان آن رسیده که شما کار را دست بگیرید، به بهره وری تیم کمک می کند و نظم و انضباط خاصی به روند کاری شما می دهد.

کسب و کارهای کوچک برای کارکرد بهتر تیمشان می توانند خیلی از CRM بهره ببرند. مثلا به فروشنده ها یا اعضای تیم فروش این امکان را می دهد در زمان مشخصی که اسم آن ها منشن می شود کار را دست بگیرند و به جای آن که تمرکز خود را روی تسک های مختلف و گاها نامربوط تقسیم کنند، تمرکزشان را روی کارهای مهم تر بگذارند.

سخن پایانی

شما با برداشتن قدم های کوچک می توانید بهره وری تیم خود را افزایش دهید. با ذخیره 20 دقیقه از روز خود و اضافه کردن آن به زمان های کاری شما، می تواند در روند کار و فعالیت های شما تاثیر زیادی بگذارد.

CRM دانا برای تمام سازمان ها به ویژه تیم هایی که به صورت دورکاری فعالیت می کنند بسیار به افزایش بهره وری تیم کمک می کند. فرقی ندارد کجا هستید، همیشه به CRM دانا دسترسی دارید. می توانید تیم خود را تشویق کنید تا وارد نرم افزار شوند و از این طریق عملکرد آن ها را زیر نظر بگیرید و بدانید تیم شما کجا چه کاری را انجام داده است.

همچنین داشتن یک CRM کاربردی در تیم تان به شما این امکان را می دهد تا نیازها و رفتارهای مشتری ها را زیر نظر بگیرید و اگر جایی نیاز به بهبود داشت، آن را ارتقا دهید و رضایت مشتری ها را افزایش دهید.

مطلب قبلینوآوری در تولید ساندویچ پانل و پانلهای عایق صوت و حرارت
مطلب بعدیمحصولات مراقبت از پوست Kuafer، ارمغان سلامتی

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید