30 هزار میلیارد تومان وام برای رونق فعالیت های اقتصادی

سال گذشته نیز 16 هزار میلیارد تومان وام برای رونق تولید و خروج از رکود به بخش های تولیدی پرداخت شده بود.

در ادامه کمک به رونق بخش های تولیدی و خروج از رکود، بانک مرکزی ایران، امسال، 30 هزار تومان وام در اختیار بنگاه های اقتصادی و تولیدی قرار می دهد.

علی یزدانی مدیر عامل سازمان صنایع کوچک گفته با این وام “10 هزار بنگاه زیر ظرفیت و راکد، 2 هزار واحد معدنی و پنج هزار بنگاه که قرار است نوسازی شوند می توانند در قالب این اعتبار، تسهیلات بانکی دریافت کنند.”

این برنامه ادامه پرداخت وام از سوی بانک مرکزی به صنایع و بخش های تولیدی است. بانک مرکزی سال گذشته برای رونق بخشیدن به بخش صنعت و تولید و خروج از رکود، بیشتر از ۱۶ هزار میلیارد تومان وام به بنگاههای کوچک و متوسط پرداخت کرد.

در برنامه پرداخت وام امسال به گفته آقای یزدانی، “شش هزار طرح صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور و برای نخستین بار معادن نیز مشمول دریافت تسهیلات مذکور می شوند.”

به گفته آقای یزدانی، امسال برای نخستین بار واحدهای صنفی نیز می توانند درخواست های خود را برای دریافت تسهیلات به بانک های اعلام کرده و در صورت داشتن شرایط لازم، تسهیلات دریافت کنند.

برای کمک به بخش های تولیدی و تشویق واحدها، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی می گوید که نیمی از هزینه بنگاههای کوچک را در نمایشگاه های داخلی وخارجی تامین می کند.

مطلب قبلیروغن نارگیل مثل کره ‘ناسالم’ است
مطلب بعدیصادرات ایران به اروپا پنج برابر شد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید