30 شرکت روس در نمایشگاه صنعت مواد غذایی تهران حضور دارند

نمایندگان 30 شرکت صنایع غذایی روس پنجشنبه این هفته برای برقراری ارتباط تجاری با همتایان ایرانی خود، همایش و نمایشگاه مواد غذایی روسیه را در تهران برگزار می کنند.

به گزارش اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و روسیه، مواد غذایی می تواند یکی از اصلی ترین شاخه های همکاری 2 کشور باشد، زیرا محصولات ایران شامل میوه، سبزی، خشکبار، زعفران و … در روسیه مشتری فراوان دارد و برخی مواد فرآوری شده روسی نیز می تواند بازار خوبی در ایران داشته باشد.

از این رو مرکز صادرات روسیه* همایش و نمایشگاه مواد غذایی روسیه را پنجشنبه (یازدهم آبان ماه) با حضور بیش از 30 شرکت پیشتاز در صنایع غذایی این کشور در هتل پارسیان آزادی برگزار می کند.

مرکز صادرات روسیه سیزدهم آوریل 2015 میلادی به عنوان زیر مجموعه بانک «ونشکونوم بانک»** به منظور کمک و توسعه به صادرات تاسیس شد که به بازرگانان و تولیدکنندگان کمک های مالی و ساختاری ارایه می کند.

در این رویداد قرار است فعالان اقتصادی 2 کشور با توانمندی های یکدیگر در زمینه تولید، تامین، شبکه توزیع و فروشگاه های زنجیره ای اصلی آشنا شوند.

همچنین این امکان فراهم می شود که طرف های ایرانی نیازها و درخواست های خود را به طور مستقیم به تولیدکنندگان و واردکنندگان روسی با همکاری و پشتیبانی مرکز صادرات روسیه و بیمه دولتی صادرات روسیه ارائه کنند.

علاوه بر سخنرانی و مذاکرات تجاری دوجانبه، نمایشگاه جانبی به منظور بررسی طعم محصولات غذایی روس و توانمندی های توزیع و تامین آنها برگزار می شود.

حجم مبادلات تجاری سال 2016 میلادی بین ایران و روسیه  2 میلیارد و 200 میلیون دلار بوده که بخش عمده آن مربوط به صادرات ماشین آلات، تجهیزات، بخش حمل و نقل، مواد غذایی و فلزات روسی به ایران بوده است

در این همایش علاوه بر مرکز صادرات روسیه، مدیران سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی تهران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه به همراه شرکت های معتبر داخلی شامل فروشگاه های زنجیره ای و شرکت های اصلی تولید کننده و توزیع کننده مواد غذایی در ایران حضور دارند.

به گزارش ایرنا، «لوان جاگاریان» سفیر روسیه در تهران حجم مبادلات تجاری سال 2016 میلادی بین ایران و روسیه را 2 میلیارد و 200 میلیون دلار ذکر کرد که بخش عمده این مبادلات مربوط به صادرات ماشین آلات، تجهیزات، بخش حمل و نقل، مواد غذایی و فلزات روسی به ایران بوده است.

به گفته وی، از دیگر تعاملات کشور ایران و روسیه مربوط به صنعت گردشگری است به گونه ای که در سال 2016 میلادی بیش از 60 هزار گردشگر ایرانی از کشور روسیه بازدید کردند.

 

مطلب قبلیصادرات گیاهان دارویی به دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسد
مطلب بعدیآمار بالای خرابی ماشین‌های چینی

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید