28 جایگاه سوخت دولتی در مزایده به فروش رفت

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در مزایده 41 جایگاه سوخت دولتی 28 جایگاه یعنی 70 درصد موارد عرضه شده در مجموع به قیمت 1650 میلیارد ریال به فروش رفت.

«سیدجعفر سبحانی» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره برگزاری مزایده فروش جایگاه های سوخت دولتی که عصر دیروز (30 آبان) برگزار شد، اظهار داشت: به طور میانگین برای هر جایگاه سوخت 8 پاکت پیشنهادی ارایه شده بود؛ البته برای

برخی جایگاه ها 28 متقاضی وجود داشت و برای برخی دیگر نیز دو تا سه پیشنهاد ارایه شده بود.

وی افزود: بالا بودن حجم پیشنهادهای ارایه شده سبب شد تا برگزاری مزایده بیش از سه ساعت به طول انجامد.

سبحانی اظهار داشت: مجموع قیمت پایه ارایه شده برای این جایگاه های سوخت 1150 میلیارد ریال بود اما استقبال خریداران و ارایه پیشنهادهای بالاتر سبب شد تا 28 جایگاه عرضه شده در مجموع 45 درصد بالاتر از قیمت پایه یعنی حدود 1650 میلیارد ریال به فروش برود.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: البته برخی جایگاه ها حتی تا 5 برابر بالاتر از قیمت پایه آن به فروش رفت و برخی دیگر با اندکی تفاوت از قیمت پایه خریدار داشت.

جایگاه های سوخت بار دیگر به مزایده گذاشته می شود

سبحانی درباره زمان تعیین تکلیف جایگاه های سوخت باقیمانده نیز گفت: علاوه بر 13 جایگاه باقیمانده، به همین تعداد نیز جایگاه سوخت در دست بررسی و قیمت گذاری است و انتظار می رود بار دیگر تا پایان سال این جایگاه ها به مزایده گذاشته شود.

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: 100 درصد خریداران جایگاه های سوخت متعلق به بخش خصوصی بودند و نهادهای شبه دولتی و خصولتی ها به این مزایده ورود نکردند.

وی یادآور شد که از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی سازی تا ابتدای دولت یازدهم حدود 19 درصد از واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی انجام شده است اما در دولت تدبیر و امید سهم بخش خصوصی واقعی از واگذاری های دولت به 67 درصد رسید که با مزایده دیروز، این نسبت افزایش می یابد.

وی درباره اینکه کدامیک از جایگاههای سوخت عرضه شده خریدار نداشت، توضیح داد: نمی توان گفت جایگاههایی که خریدار نداشته مربوط به منطقه جغرافیایی خاص یا استان خاصی بوده بلکه حتی در تهران نیز از میان 6 جایگاهی که به مزایده گذاشته شد، یک جایگاه به تنهایی 14 پیشنهاد خرید داشت و یا در استان اصفهان از 8 جایگاه سوخت عرضه شده، سه جایگاه مشتری نداشت.

به گزارش ایرنا، جایگاه های سوختی که در مزایده دیروز عرضه شدند، در استان های اردبیل، اصفهان، البرز، آذربایجان غربی، بوشهر، تهران، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، لرستان، مازندران، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد قرار دارند.

 

مطلب قبلیجک ما، موسس علی بابا و سومین ثروتمند چین کیست؟
مطلب بعدی28 درصد گلخانه‌های کشور در استان تهران مستقر است

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید