۶دقیقه شارژ کنید، ۳۲۰ کیلومتر برانید

توشیبا از نسل جدید باتری‌های شارژی فوق سریع برای بکارگیری در خودروهای برقی و الکتریکی رونمایی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت موتور ترند، شرکت ژاپنی توشیبا نسل جدید باتری‌های لیتیوم- یونی مخصوص خودروهای برقی و الکتریکی را که دو برابر باتری های موجود در بازار ظرفیت دارند، معرفی کرد.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی و تکنولوژی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه ها، ایده ها و محصولات خود برای طراحی و تولید خودروهای برقی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند. بر اساس گزارش های منتشر شده و اعلام خود شرکت توشیبا، این باتری‌های فوق سریع قادر خواهند بود تنها در عرض شش دقیقه شارژ شوند.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند و بدین منظور با غول های تکنولوژی بسیاری در سراسر جهان همکاری می‌کنند.

نزدیک به دو ماه پیش بود که بخش تولید باتری شرکت سامسونگ (SDI)، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷،  از جدیدترین مدل باتری خود که مخصوص خودروهای برقی طراحی شده است، رونمایی کرد که گفته می‌شود این باتری تولید شده در سامسونگ، توان پیمایش ۶۴۵ کیلومتر را داراست.

چیزی که همواره برای شرکت های خودروساز و پیشگام در صنعت خودروهای برقی از اهمیت خاصی برخوردار بوده، قابلیت و توان پیمایش خودرو با هر بار شارژ شدن باتری آن بوده است. همانطور که شاهد آن هستیم، در سالهای اخیر، محدوده‌ طی مسافت خودروهای الکتریکی پیشرفت چشمگیری را تجربه کرده است اما چیزی که شرکت های خودروسازی از آن همچنان به عنوان یک مشکل یاد می کنند، آن است که باتری خودروهای برقی به ازای هر بار شارژ شدن، مسافت نسبتا کمی را طی می کنند و دیگر آن که شارژ این باتری ها تقریبا زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد که این امر ممکن است برای بسیاری از کاربران و مشتریان ناخشنوی و نارضایتی را فراهم آورد.

توشیبا بر این باور است که خودروهای برقی با استفاده از باتری‌های جدید، قادر خواهند بود تنها در عرض ۶ دقیقه شارژ سریع، بیش از ۳۲۰ کیلومتر مسافت را طی کنند

در اوایل ماه جاری میلادی بود که شرکت ژاپنی توشیبا اعلام کرد نسل جدیدی از باتری‌های لیتیوم- یونی مخصوص خودروهای برقی را طراحی و تولید کرده است که ظرفیت این باتری ها را به دو برابر افزایش خواهد داد. گفته می شود توشیبا از ماده‌ای جدید با نام «اکسید نوبیوم تیتانیوم» در تولید باتری‌های جدید خود استفاده کرده که در مقایسه با باتری های معمول موجود در بازار، از سرعت شارژ بسیار بیشتری برخوردار است. توشیبا بر این باور است که خودروهای برقی با استفاده از باتری‌های جدید، قادر خواهند بود تنها در عرض ۶ دقیقه شارژ سریع، بیش از ۳۲۰ کیلومتر مسافت را طی کنند.

حتی شورولت بولت، به‌عنوان نخستین خودروی برقی که در کشور ایالات متحده آمریکا عرضه شده و با استقبال بی نظیری نیز مواجه شده است، نیز با ۳۰ دقیقه شارژ سریع تنها قادر است ۱۴۵ کیلومتر طی مسافت داشته باشد؛ اما اکنون با باتری‌های جدید شرکت توشیبا و سامسونگ که قرار است پا به عرصه صنعت نوپای خودروهای برقی بگذارند، می‌توان خوشبین و امیدوار بود که این مشکل همیشگی خودروهای برقی برطرف شود.

مطلب قبلیچطور به کارمندان در محیط کار انگیزه بدهیم
مطلب بعدیدرسی که علم اقتصاد به رکود داد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید