کلاب‌هاوس در وب قابل دسترس شد

کلاب‌هاوس در وب قابل دسترس شد

شبکه اجتماعی صوتی کلاب‌ هاوس که تاکنون برای دستگاه‌های iOS و اندروید تنها از طریق اپلیکیشن رسمی این پلت‌فرم قابل دسترس بود، سرانجام به وب توسعه یافت.

کلاب‌ هاوس در توییتر تایید کرد در حال آزمایش گزینه اشتراک‌گذاری جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد یک اتاق زنده را علاوه بر کاربران کلاب‌ هاوس با کاربران در شبکه‌های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارند.  هنگامی که کاربران لینک یک اتاق زنده را به اشتراک می‌گذارند، افراد حتی اگر حساب کلاب‌ هاوس نداشته باشند، می‌توانند از طریق یک مرورگر وب به آن دسترسی پیدا کنند. با این حال فعلا این قابلیت تنها برای گوش کردن عمل می‌کند و کاربران نمی‌توانند از طریق وب به گفت‌وگوهای یک اتاق کلاب‌ هاوسی ملحق شوند. طبق اعلام کلاب‌هاوس، بعضی از اتاق‌ها برای بازپخش (Replay) موجود خواهند بود.

اگرچه این قابلیت برای محبوبیت بیشتر کلاب‌ هاوس قطعا مهم است، اما شاید اندکی برای عرضه آن دیر باشد؛ زیرا کلاب‌ هاوس در حال از دست دادن محبوبیتش در برابر رقیبانی مانند Twitter Spaces است که در  iOS، اندروید و وب قابل دسترس هستند.  بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی ۹to۵mac، در واقع Twitter Spaces پشتیبانی وب را چند ماه پیش اضافه کرد و نسخه اندرویدی آن نیز خیلی زودتر از کلاب‌ هاوس منتشر شد.  اگرچه کلاب‌ هاوس در اوج خود به هشت میلیون دانلود در ماه رسید اما شمار دانلودهای اپلیکیشن کلاب‌هاوس در آوریل سال ۲۰۲۱ به کمتر از یک میلیون رسید. با این حال این شرکت می‌گوید اپلیکیشن کلاب‌هاوس در دسامبر بیش از ۶/ ۲ میلیون بار دانلود شده است.

هنگامی که کلاب‌ هاوس برای نخستین‌بار راه‌اندازی شد، پیوستن به آن تنها با دعوت امکان‌پذیر بود، اما با ورود شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر به حوزه لایو صوتی، این شرکت هم مجبور شد برای عقب نماندن از رقیبانش، دسترسی به کلاب‌ هاوس را برای همه آزاد کند.

منبعایسنا
مطلب قبلیتکنولوژی چیست؟
مطلب بعدیبرجسته‌ترین محصولات تکنولوژی در CES

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید