پیش بینی 8درصد رشد مصرف برق در سال آینده

 مدیرعامل توانیر گفت: حدود هشت درصد افزایش مصرف برق برای سال آینده پیش بینی می شود که باید همه شرکت های برق از الان در حال آماده باش قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، آرش کردی در نشست خبری در هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق افزود: امسال از نظر افزایش اوج مصرف سالی ویژه بود و با رشد هفت درصدی مصرف برق روبرو بودیم.

کردی گفت: با توجه به برآوردهای انجام شده، در تابستان آتی برای تامین برق چهار منطقه خوزستان، تهران، مازندران و سیستان و بلوچستان شرایط ویژه ای داریم و تدابیر لازم را اندیشیده ایم تا بتوانیم تابستان 97 را مانند امسال بدون خاموشی سپری کنیم.

به گفته وی، به برق منطقه ای چهار استان بالا هشدارهای لازم برای مدیریت مصرف برق داده شده است.

وی گفت: علاوه بر افزایش تجهیزات صنعت برق باید ظرفیت نیروگاه ها 5 تا 5.5 برابر افزایش یابد تا بتوان بار شبکه را پشت سر گذاشت. البته افزایش این ظرفیت نیازمند توسعه شرکت های پشتیبان است.

کردی تاکید کرد باید میزان تولید برق سالیانه پنج درصد افزایش یابد و برای گذر از اوج سال آینده به افزایش سه هزار مگاوات تولید شبکه برق نیاز است که قسمت عمده این افزایش تولید در بخش بخار نیروگاه های موجود سراسر کشور صورت می گیرد.

به گفته وی، در بخش انتقال و فوق توزیع نیز تدابیر لازم برای افزایش ظرفیت تولید برق در نظر گرفته و طرح های ویژه عبور از اوج مصرف تدوین شده است تا نقص ها و مشکلات موجود در شبکه انتقال و فوق توزیع برطرف شود.

بدهی 320 هزار میلیارد ریالی صنعت برق 
مدیرعامل توانیر میزان بدهی های صنعت برق را 320 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: پارسال با کمک دولت، 110 هزار میلیارد ریال از بدهی های صنعت برق تسویه شد.

کردی تاکید کرد شرکت های داخلی در تامین منابع مالی مشکل دارند و گفت: با وجود ظرفیت صنعت برق ایران، منابع مالی همیشه سدی بزرگ برای پیشبرد اهداف این صنعت بوده، به همین دلیل در سال های اخیر تلاش شده است از منابع مالی خارجی برای به نتیجه رسیدن طرح های صنعت برق استفاده شود.

به گزارش ایرنا، هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق صبح شنبه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور 458 شرکت داخلی و 310 شرکت خارجی از 30 کشور مانند آلمان، چین، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لهستان، انگلیس، سوئد، امارات و روسیه گشایش یافت و به مدت چهار روز ادامه دارد.

شرکت های فعال در زمینه های سیم، کابل، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم های ابزار دقیق در این نمایشگاه حضور دارند.

مطلب قبلیسرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی اروپایی‌ها در معادن ایران
مطلب بعدیکنترل ارز، سفر به ایران را گران‌تر کرده

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید