پیشنهاد صادرات کالا با برند مشترک

شرکت ها می توانند محصولات تولیدی خود را تحت یک برند به صورت مشترک صادر کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت برندسازی با توجه به نیاز روز بازارهای جهانی گفت: شرکت ها می توانند محصولات تولیدی خود را تحت یک برند به صورت مشترک صادر کنند.

محمدرضا نعمت زاده در جلسه ارزیابی توسعه صادرات غیرنفتی در سه ماهه اول سال ۹۶ گفت:  از مزیت های جغرافیایی و فرامرزی برای افزایش حجم تجارت خارجی و درآمدزایی بیشتر استفاده کنید. به عنوان یک نمونه می توانیم گندم را از کشور قزاقستان وارد و از مرز خوزستان مازاد تولید خود را صادر کنیم.

در حال حاضر چند شرکت تولید کننده رب گوجه فرنگی محصولات تولیدی خود را تحت برند « اتحاد » به کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس صادر می کنند

وی راه اندازی شرکت های لجستیکی را جهت ترانزیت کالا و افزایش مبادلات تجاری ضروری دانست و افزود:  شرکت ها می توانند محصولات تولیدی خود را تحت یک برند به صورت مشترک صادر کنند. به عنوان نمونه در حال حاضر چند شرکت تولید کننده رب گوجه فرنگی محصولات تولیدی خود را تحت برند « اتحاد » به کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس صادر می کنند.

مهندس نعمت زاده  برندسازی با توجه به نیاز روز بازارهای جهانی را به عنوان یکی از لازمه های توسعه صادرات معرفی کرد و گفت: برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی جهت  برند سازی در زمینه توسعه صادرات ضروری است. همچنین روی صادرات کالاهایی که ظرفیت آن ها در کشور موجود است باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ارزیابی واردات و صادرات حداقل یکصد قلم کالای عمده به عنوان نمونه برای بررسی وضعیت کلی صادرات کشور، عنوان کرد: باید کالاهایی  که عامل اصلی کسری تراز تجاری در عملکرد تجارت خارجی هستند، شناسایی شوند و با پیدا کردن علت منفی شدن تراز صادراتی آن کالاها، روی افزایش صادرات آن ها برنامه ریزی شود.

منبعوزارت صنعت، معدن و تجارت
مطلب قبلی“وظیفه دولت حمایت از استارت آپ هاست”
مطلب بعدیتصویب طرح توقف فروش اینترنت حجمی و ارائه اینترنت نامحدود

یک دیدگاه

  1. سلام،
    موضوع جالب و مهمى است.در بازار هاى پیچیده بین المللى امروز برند حرف اول را مى زند و شرکتهاى کوچک فضاى بسیار محدودى دارند.برند سازى از طریق پیشنهادى درخور توجه است.البته به کار گیرى مکانیسم هاى بازاریابى هوشمند پشتیبان چنین طرحى خواهد بود.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید