پیاز رکورددار گرانی محصولات کشاورزی/ جدول تغییرات قیمت خوراکی‌ها

مرکز آمار گزارش متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی در زمستان ۹۷ را اعلام کرد.

تسنیم نوشت: براساس اعلام مرکز آمار در زمستان سال ١٣٩٧ قیمت فروش یک کیلوگرم پیاز در کل کشور ٣۵۶٢۶ ریال  بوده است. استان هرمزگان با ۴۸۰۰۸ ریال بالاترین قیمت و استان سیستان و بلوچستان با ۱۸۰۸۸ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته ‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۸۰.۹ درصد افزایش داشته است.

در زمستان سال ١٣٩٧ قیمت فروش یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده در کل کشور ۴١۶۵٨٩ ریال بوده است. استان سیستان و بلوچستان با ۴٧٣٧٣۶ ریال بالاترین و استان کهگیلویه و بویراحمد با ٣١۶٧۵٣ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته ‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ٩۶ معادل ۱۵۰.۱ درصد افزایش داشته است.

در زمستان سال ١٣٩٧ قیمت فروش گاو پرواری کمتر از دو سال زنده در کل کشور از قرار هر کیلو ۳۵۹۰۳۳ ریال بوده است. استان تهران با ۴١٨٩٣۵ ریال بیشترین و استان‌ البرز با ٢۴٣٧۴١ ریال کمترین قیمت فروش را در کل کشور داشته ‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ٩۶ معادل ١۵٢/٧ درصد افزایش یافته است.

در زمستان سال ١٣٩٧ قیمت فروش یک کیلوگرم شیر گوسفند چرخ نشده در کل کشور ۵٢٨۴۶ ریال بوده است که نسبت به فصل مشابه سال٩۶ افزایش ٢۴/۵ درصدی داشته است. استان آذربایجان شرقی با ۵٧۵۶۴ ریال بالاترین و استان سیستان و بلوچستان با ۲۱۰۶۹ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. قیمت فروش یک کیلوگرم ذرت دانه‌ای در زمستان سال ١٣٩٧ در کل کشور ١٧٩٩١ ریال بوده است اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ٩۶، معادل ۰.۴ درصد کاهش داشته است.

مطلب قبلیتحریم‌های امریکا علیه صنایع فلزی ایران چه زمانی اثر می‌کند؟
مطلب بعدیباسداکت، مدرنترین سیستم برق رسانی

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید