پایان جنگ تجاری به بازار نفت کمک می‌کند

با بایان جنگ تجاری وضعیت بازار نفت بهتر می شود

طبق برآوردها، 11 تحلیلگر بازار اعلام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود ذخایر نفت امریکا 3 میلیون بشکه افزایش یابد. درصورتی‌که این موضوع توسط اداره اطلاعات انرژی امریکا تأیید شود، این طولانی‌ترین دوره افزایش از ماه نوامبر بوده است.

 افزایش ذخایر نفت امریکا وضعیت بازار نفت را پایدار کرده است. بلومبرگ گزارشی دراین‌باره منتشر کرده است. طبق این گزارش، افزایش ذخایر نفت امریکا و همچنین نشانه‌هایی از پیشرفت در پایان دادن به جنگن تجاری ایالات‌متحده و چین وضعیت نفت را با ثبات کرده است.

معاملات آتی نفت خام برنت و نیویورک در بازار لندن کمی تغییریافته است. بعد از دو روز کاهش قیمت، موجودی‌های نفت خام امریکا برای ششمین بار طی هفته منتهی به 18 اکتبر در حال افزایش است. این طولانی‌ترین روند رشد افزایش تقریباً در یک سال گذشته بوده است.

از طرفی هم دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا گفت که چین اعلام کرده است که مذاکرات در مورد توافق تجاری در حال پیشرفت است و امید می‌رود که تقاضای جهانی بهبود پیدا کند.

نفت از نقطه اوج خود در آوریل سقوط کرده است. این سقوط هم به دلیل اختلاف بین پکن و واشنگتن بود که باعث شده بود تقاضا در بازار با کاهش مواجه شود. در همین حال، ذخایر نفت خام امریکا بالاتر از میانگین فصلی 5 سال گذشته بوده است.

جنگ تجاری مسئول 70 درصد از کاهش قیمت‌ها بوده است، درحالی‌که بقیه این کاهش قیمت به دلیل افزایش عرضه و مازاد نفت در بازار رخ‌داده بود. به گزارش بلومبرگ این روند در سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد.

بازار نفت با وضعیت نامطلوب اقتصاد کلان، پایه‌های ضعیف و نرخ سنگین باربری تانکرها روبه‌رو است. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل ماه نوامبر که سه‌شنبه منقضی می‌شود 8 سنت کاهش یافت و به 53.23 دلار در هر بشکه رسید. همچنین قرارداد فعال ماه دسامبر 16 سنت کاهش‌یافته و به 53.35 دلار رسیده است.

قیمت نفت برنت برای تسویه دسامبر 9 سنت کاهش یافت و به قیمت 58.87 دلار رسید. معیار جهانی نفت خام دنیا در همان ماه با 5.51 دلار برای حق بیمه معامله شد.

طبق برآوردها، 11 تحلیلگر بازار اعلام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود ذخایر نفت امریکا 3 میلیون بشکه افزایش یابد. درصورتی‌که این موضوع توسط اداره اطلاعات انرژی امریکا تأیید شود، این طولانی‌ترین دوره افزایش از ماه نوامبر بوده است.

ترامپ همچنین اعلام کرده امیدوار است ماه آینده توافق تجاری با چین در اجلاس شیلی به نتیجه برسد. سیاست‌گذاران چینی هم در حال آماده‌سازی برای دو نشست در هفته‌های آینده هستند. رشد اقتصادی چین تقریباً در پایین‌ترین سطح در سه دهه گذشته رسیده و روند کاهشی خود را ادامه خواهد داد.

 

منبعاتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران
مطلب قبلیتعيين مكانهای طبقه بندی شده قابل اشتعال در مناطق خطر
مطلب بعدی61 درصد بنزین توسط خودروهای سواری مصرف می شود

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید