وزیر نیرو: ۸۰۰۰مگاوات کمبود برق داریم

از مجموع کسری ۸۰۰۰مگاواتی نیاز تأمین برق برای تابستان سال آینده، ۴۰۰۰مگاوات از محل افزایش ظرفیت عملی تولید در بخش حرارتی تأمین خواهد شد و ۴۰۰۰مگاوات از نیاز مصرف کاسته خواهد شد.

به گزارش تسنیم؛ با رسیدن به روز پایانی تابستان 97، ایام پیک مصرف برق ایران در سال 97 نیز به پایان می‌رسد و خاطره خاموشی‌های امسال نیز رفته رفته در سایه تأمین مستمر برق در کشور در اذهان عمومی کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شود.

بیشترین مصرف لحظه‌ای برق در سال 97 در میانه روز بیستم تیرماه سال جاری به‌میزان 57 هزار و 97 مگاوات به ثبت رسید. اگرچه در این لحظه فقط 49 هزار مگاوات تولید برق در کشور داشتیم اما در تابستان سال جاری سقف عملی تولید برق کشور 52 هزار و 800 مگاوات بود.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در خصوص نیاز پیک تابستان سال 98 گفت: “برآوردمان این است که در اوج مصرف تابستان 98 بیش از 61 هزار مگاوات نیاز مصرف داشته باشیم در حالی که ظرفیت قابل اتکای عملی موجود ما 53 هزار مگاوات است، بنابراین برای تابستان سال آینده بایستی این کسری 8هزار مگاواتی را تأمین کنیم”.

طبق اعلام وزیر نیرو، مقرر شده تا پیش از شروع پیک تابستان 98، حدود چهار هزار و 200 مگاوات ظرفیت جدید عملی تولید برق حرارتی به ظرفیت عملی 53 هزار مگاواتی تولید برق کشور افزوده شود و فاصله نیاز 61 هزار مگاواتی تا ظرفیت عملی حدود 57 هزار مگاواتی با طرح‌های مدیریت مصرف و مدیریت تقاضا جبران شود.

به‌عبارتی از مجموع کسری 8000 مگاواتی نیاز تأمین برق برای تابستان سال آینده، 4000 مگاوات از محل افزایش ظرفیت عملی تولید در بخش حرارتی تأمین خواهد شد و 4000 مگاوات از نیاز مصرف کاسته خواهد شد.

مطلب قبلیثبت یک رکورد تاریخی جدید برای بورس در آخرین روز تابستان
مطلب بعدیتاثیر شدید شوک‌های پولی و نفتی بر مصرف

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید