های وب برای خرید پارس آنلاین ۸۸۲ میلیارد تومان خواهد پرداخت

زومیت گزارش داده که بر اساس اسناد منتشر‌شده توسط های‌وب در سامانه‌ی کدال که متعلق به سازمان بورس و اوراق بهادار است، اطلاعات بیشتری در رابطه با جزئیات تصاحب پارس آنلاین توسط های‌وب به دست آمده است. در صورتی که به سامانه‌ی کدال مراجعه کنید، مشاهده خواهید کرد که تاریخ انتشار این اسناد بعداز‌ظهر یکشنبه، ۱۲ آذرماه است.

از جمله‌ی مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد، مبلغ مورد توافق برای تصاحب چهار شرکت از مجموع شرکت‌های متعلق به پارسان لین ارتباطات است. بر اساس نامه‌ای که مهر و امضای سید ایمان میری، مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره‌ی های وب را می‌توان در پای آن دید، های وب مبلغ ۸۸۲۰ میلیارد ریال به سهامداران پارسان لین ارتباطات پرداخت خواهد کرد.

براساس این نامه، های‌وب اعلام کرده با توجه به اینکه این شرکت خود دارای مجوز FCP است، از این‌رو با موافقت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پروانه‌ی FCP شرکت پارسان لین متوقف شده و سرویس‌دهی به مشترکان فعلی پارسان لین با بهره‌گیری از مجوز FCP‌ های‌وب ادامه خواهد یافت.

در این نامه پیش‌بینی شده است که مجموعه‌ی سود خالص شرکت‌های مورد قرارداد طی سال ۱۳۹۶ نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان خواهد بود که از این‌رو، سود کسب‌شده به ازای هر سهم، ۲۰ تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

در بند ۹ نامه‌ی مورد نظر نیز های‌وب اعلام کرده است که در حال حاضر برنامه‌ای برای ارائه‌ی پیشنهاد ادغام یا تملک به شرکت‌های دیگر ندارد؛ هرچند در ادامه به این نکته اشاره شده که پیش‌بینی قطعی این موضوع غیر ممکن است و تصمیم‌گیری در این خصوص تابع نیاز بازار و متناسب با امکانات و شرایط خواهد بود. از نکات مهم در سند منتشر شده، پیش‌بینی سودی ۸۰ میلیارد تومانی برای مجموع چهار شرکتی است که با مبلغ ۸۸۲ میلیارد تومان تصاحب شده‌اند.

مطلب قبلیفاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار/اینفوگرافیک
مطلب بعدیفرسایش خاک در ایران سه برابر میانگین جهانی است

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید