نوبخت:۱۸ هزار میلیارد تومان به مهارآب‌های مرزی اختصاص یافته است

سخنگوی دولت تاکید کرد: با اجازه رهبر معظم انقلاب اسلامی ۶.۳ میلیارد دلار معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان از سال ۹۳ تاکنون به مگاپروژه مهارآب های مرزی اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری افزود: از نتایج این طرح بزرگ ذخیره پنج میلیارد متر مکعب آب و بهره برداری از ۲۷ سد و بگیری، ۱۵ سد و سامانه انتقال اصلی ۱۱ هزار کیلومتر و ۱۳۰ کیلومتر تونل به روش مکانیزه است.

وی از دیگر نتایج آن را احداث ۱۴۰ هزار هکتار شبکه اصلی وتامین آب شرب ۴۶ شهر و هزار و ۳۶ روستا بیان کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین اظهارکرد: از نتایج این طرح افزایش ۳۷۰ مگاواتی انرژی برق آبی است ودر این پروژه ۵۱ هزار نفر مشغول به کار هستند که با بهره برداری کامل طرح ۲۷۰ هزار نفر مشغول به کار شدند.

از سال ۹۳ تاکنون جمعا ۱۱.۶ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای پنج طرح بزرگ زیربنایی آب اختصاص یافت.

نوبخت افزود: از سال ۹۳ تاکنون جمعا ۱۱.۶ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای پنج طرح بزرگ زیربنایی آب اختصاص یافت.

وی ادامه داد: از این میزان هشت میلیارد دلار به مهارآب های مرزی و ۱.۵ میلیارد دلار برای احداث شبکه های احیا اراضی خوزستان و ایلام اختصاص یافت.

سخنگوی دولت تصریح کرد: از این میزان همچنین ۸۰۰ میلیون دلار برای آبیاری نوین و ۵۰۰ میلیون دلار برای آب های سیستان و بلوچستان و ۱.۲ میلیارد دلار است که در فرآیند تخصیص قرار دارند.

نوبخت همچنین گفت: این میزان تخصیص به جز ۴۲ هزار میلیارد تومان سال گذشته و ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال جاری برای طرح های عمرانی است.

سخنگوی دولت با بیان این که منابع صندوق توسعه ملی و منابع کشور در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: این که امروز با قاطعیت در برابر حرف های پوچ رییس جمهوری آمریکا ایستاده ایم و مقاوم تر از همیشه هستیم بنابر اتکا به مردم بزرگ و فهیم ومنابع کشور است .

نوبخت افزود: منابع کشور اجازه می دهد مستقل روی پای خود بایستیم ضمن اینکه تعامل سازنده با جهان را به عنوان یک سیاست ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب مورد توجه داریم .

وی ادامه داد: امروز دیگر این چنین نیست که دولت آمریکا پرچمی را بلند کند وهمه زیر آن پرچم قرار گیرند چراکه سیاست منطقی ما این دولت را منزوی کرده است و ما تحت تاثیر حرف های پوچ و پرخاشگرانه ترامپ مواضع منطقی خود را ترک نمی کنیم.

سخنگوی دولت با بیان این که چرا عده ای می خواهند این چنین القاء کنند که منابع کشور کافی نیست ، خاطر نشان کرد: دولت توانست قبل از اجرای برجام تورم را مهار کند که در شرایط تحریمی قرار داشت و رشد منفی اقتصادی را مثبت کرد بنابراین، این توانایی وجود دارد وباید باور کنیم .

نوبخت در ادامه گفت: تا ۲۴مهر ماه سال جاری هشت میلیون و ۸۷۰ هزار تن به ارزش ۱۱ هزار و ۵۹۱ میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته شده که از این میزان هشت هزار و ۵۲۵ میلیارد تومان پرداخت شده است .

وی افزود: امیدوارم تا یک ماه دیگر شرایط به گونه ای شود که گزارش دهیم تمام پول کشاورزان پرداخت شده است .

سخنگوی دولت اضافه کرد: همچنین تا ۲۳مهر ماه سال جاری ۵۵ هزار و ۵۱ دستگاه خودرو تاکسی فرسوده جایگزین شده است

مطلب قبلیافزایش 5 درصدی صادرات ایران به عراق در 6ماه
مطلب بعدی۲۰ هزار میلیارد تومان به برنامه “اشتغال فراگیر” اختصاص یافت

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید