معافیت مالیاتی نیمی از اصناف و مشاغل در سال 1400

معافیت مالیاتی نیمی از اصناف و مشاغل در سال ۱۴۰۰

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس محاسبات سازمان امور مالیاتی بیش از نیمی از صاحبان مشاغل و اصناف برای عملکرد سال ۱۴۰۱ معاف از مالیاتند و مالیات نمی‌پردازند.


به گزارش مجله ایکسب به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدهادی سبحانیان در توییتی اعلام کرد: بر اساس محاسبات سیستمی و داده‌بنیان سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات بیش از نیمی از صاحبان مشاغل و اصناف (حدود ۴ میلیون پرونده شغلی) برای عملکرد سال ۱۴۰۱ در محدوده معافیت قرار گرفته، بنابراین نباید مالیاتی پرداخت کنند.

وی این سیاست را برای حمایت از کسبه خرد و اجرای عدالت مالیاتی و بر اساس اختیار تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم دانست که برای سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته شده است.

همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: تعداد اظهارنامه صاحبان مشاغل در سال ۱۴۰۰،حدود ۲.۹ میلیون فقره بوده و سرانه مالیات پرداختی صاحبان مشاغل ۵.۸ میلیون تومان بوده است. تعداد اظهارنامه ارائه شده از سوی صاحبان مشاغل برای عملکرد سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی می‌شود ۴.۴ میلیون فقره باشد و سرانه مالیات پرداختی صاحبان مشاغل ۶.۱ میلیون تومان خواهد بود.

امروز هم موحدی بک نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: صاحبان مشاغل و اصناف تا آخر خرداد ماه فرصت دارند، از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی بدون ارائه اظهارنامه مالیاتی نسبت به پرداخت مالیات مقطوع خود اقدام کنند، در غیر اینصورت از شمول قرارداد خارج شده و باید اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند که آن هم مورد بررسی و دقت همکاران سازمان مالیاتی قرار می‌گیرد.

مطلب قبلیحجم سرمایه گذاری خارجی به 6 میلیارد و 51 میلیون دلار رسید
مطلب بعدیتشکیل وزارت بازرگانی در دستور کار مجلس

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید