آغاز واردات در قبال صادرات برای حل مشکل ترخیص کالا

وزیر صنعت: مشکل ترخیص کالا حل خواهد شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که مشکل ترخیص کالا با بانک مرکزی است. گفت: از امروز واردکنندگان با استفاده از ارزی که در کشور مبدا دارند، می‌توانند بدون تخصیص ارز داخلی واردات انجام دهند.

علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در بازدید سرزده از سازمان توسعه تجارت الکترونیک اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت راه اندازی سامانه جامع تجارت است که هنوز کامل نشده، اما مرتب در حال توسعه است. در بازدید امروز مشخص شد که این سامانه کار خود را به خوبی انجام می‌دهد چراکه حجم مراجعه‌کنندگان حضوری به مراتب کاهش یافته است.

وزیر صمت بیان کرد: به دلیل کمبود منابع ارزی، تعداد افرادی که در صف تخصیص ارز یا مشکل ترخیص کالا هستند، قابل توجه است که بر این اساس هماهنگی بسیار مناسبی در زمینه اولویت تخصیص ارز انجام گرفته است.

رزم حسینی ادامه داد: واردکنندگانی که در کشور مبدا ارز دارند، از امروز می‌توانند به کمک این ارز‌ها واردات انجام دهند.

او تصریح کرد: در هفته‌های گذشته هم اندیشی زیادی بین بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی صورت گرفته که نتیجه‌ آن تسهیل در تخصیص ارز برای واردات و توسعه صادرات خواهد بود.

وزیر صمت در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص دپوی مواد اولیه در انبار‌های گمرک بیان کرد: کالا‌هایی که معمولا در گمرک دپو می‌شوند و دیر به دیر ترخیص می‌شوند، مشکل تخصیص ارز دارند و تعاملات بانک مرکزی باید قوی‌تر شود.

رزم حسینی ابراز کرد: در مواقعی هم مشکل ترخیص ارز یا مشکل ترخیص کالا مربوط به وزارت صمت است، اما واردات کالای مورد نظر از پیش غیر قانونی اعلام شده است.

مطلب قبلیعرضه تجاری تلویزیون رول شونده OLED ال‌جی
مطلب بعدیانتشار گزارش مالی فصل سوم ۲۰۲۰ ال‌جی

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید