قیمت زعفران به 6 میلیون تومان نزدیک شد

350 میلیون دلار صادرات زعفران

نایب رئیس شورای ملی زعفران از افزایش حدود ۳ درصدی قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت:هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۳میلیون و۷۰۰هزار تومان وحداکثر قیمت آن۵ میلیون و۶۰۰ هزار تومان است.

قیمت زعفران در بازار

غلامرضا میری در گفتگو با خبرنگار مهر از افزایش ۲ الی ۳ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و اظهارداشت: قیمت هرکیلوگرم زعفران در حال حاضر حداقل ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان وحداکثر ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

دلایل افزایش قیمت زعفران

نایب رئیس شورای ملی زعفران درباره دلایل افزایش قیمت طلای سرخ با اشاره به بحث عرضه و تقاضا، افزود: کسانی که زعفران را در منازل خود دپو کرده بودند طی ٣ ماه گذشته بخش عمده آن را وارد بازار کردند و تنها مقداری از آن باقی مانده ضمن اینکه بخش اندکی هم توسظ کشاورزان به بازار عرضه می شود.

میری با بیان اینکه برداشت زعفران نوبرانه از ١٠ مهرماه آغاز می شود، افزود: برداشت رسمی محصول نیز از ٢٠ مهرماه در کشور آغاز خواهد شد.

ایران حدود ۹۳ درصد سطح زیرکشت و تولید زعفران دنیا را در اختیار دارد.

وی درباره قیمت طلای سرخ در روزهای آینده پیش بینی کرد: همه چیز بستگی به بحث عرضه و تقاضا دارد؛ در حال حاضر هم صادرات و هم مصرف داخل کم شده چراکه خریداران خارجی و داخلی ترجیح می دهند زعفران نو بخرند بنابراین منتظر برداشت محصول جدید هستند.

میری ادامه داد: بنابراین بعید می دانم افزایش قیمتی بیش از این را در طلای سرخ شاهد باشیم و احتمالا تا آغاز فصل برداشت نرخ ها در همین حدود فعلی باقی می ماند.

وی تصریح کرد: ترجیح ما نیز ثبات قیمت است.

میزان صادرات زعفران 

میری درباره میزان صادرات طلای سرخ در سال جاری نیز افزود: قرار شده مسئولان گمرک آمار صادرات زعفران را تا پایان تیرماه ١٣٩٦ طی هفته جاری اعلام کنند.

بنابر گزارش وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۴ بیش از۳۵۰ تن زعفران تولید شد که نسبت به سال ۱۳۹۳ افزایش چشمگیری نشان می دهد. در سال ۹۳ حدود ۲۸۰ تن زعفران در کشور تولید شده بود.

بنابر این گزارش، در سال ۹۳، سطح زیر کشت این محصول ۸۸ هزار هکتار بود که در سال ۹۴ با بیش از ۷ هزار هکتار افزایش به حدود ۹۴ تا ۹۵ هزار هکتار رسیده است.

ایران حدود ۹۳ درصد سطح زیرکشت و تولید زعفران دنیا را در اختیار دارد.

اگر علاقه مند به تجارت زعفران هستید یکی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌ها که در زمینه فراهم کردن و فروش عمده زعفران فله و بسته بندی برای رستوران کار می‌کند مجموعه کالیز است که شما جهت بررسی و همکاری با این مجموعه می‌توانید به سایت ایکسب و یا کالیز به آدرس www.kaliz.ir مراجعه و یا با شماره‌های ۰۹۱۲۶۴۶۱۹۳۶ و ۲۱۲۶۳۰۲۴۱۰ تماس حاصل کنید.

منبعخبرگزاری مهر
مطلب قبلی95 درصد مواد غذایی مصرفی در داخل تولید می‌شود
مطلب بعدییک ایرانی مدیر عامل اوبر شد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید