عزم ترکیه برای جذب گردشگر بیشتر

تعداد گردشگران خارجی که به ترکیه آمده اند از ژانویه تا اوت سال 2019، 14.7 درصد رشد کرده است.

ترکیه در هشت ماه گذشته از سال جاری میلادی 31 میلیون گردشگر خارجی جذب کرده است.به گزارش آناتولی تعداد گردشگران خارجی که از ترکیه بازدید کردند، در ماه اوت افزایش یافته است. به گفته وزیر گردشگری ترکیه، تعداد گردشگران خارجی که به ترکیه آمده اند از ژانویه تا اوت سال 2019، 14.7 درصد رشد کرده است.

 شهر تفریحی مدیترانه ای ترکیه یعنی آنتالیا بیشترین گردشگر خارجی را جذب کرده است. سهم این شهر از کل گردشگران خارجی مسافر به ترکیه 33.3 درصد بوده یعنی نزدیک به 10.3 میلیون گردشگر.

شهر تاریخی استانبول هم از کل گردشگران خارجی مسافر به ترکیه 32.2 درصد سهم داشته است. در واقع 9.98 میلیون از این شهر از ژانویه تا اوت سال جاری میلادی بازدید کرده اند.

استان ادرین که در شمال غربی ترکیه واقع شده و با بلغارستان و یونان مرز مشترک دارد از نظر جذب گردشگر خارجی در ترکیه در جایگاه سوم قرار دارد. در هشت ماه گذشته از سال 2019 2.99 میلیون نفر از این منطقه بازدید کرده اند.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اخیرا در همایشی با حضور خبرنگاران خارجی و داخلی استراتژی گردشگری این کشور تا سال 2023 را شرح داد. به گفته نوری ایرسوی، استراتژی جدید ترکیه برای جذب گردشگر با هدف پذیرایی از بیش از  75 میلیون گردشگر و 65 میلیارد دلار درآمد از گردشگری در سال 2023 تهیه شده است.

ترکیه سال گذشته میزبان ۳۹.۵ میلیون بازدید کننده بود و ۲۹.۵ میلیارد دلار از این راه درآمد داشت. پیشتر رئیس انجمن آژانس‌های گردشگری ترکیه گفته بود اگر بتوانیم هزینه سرانه مستقیم هر گردشگر را به 1000 دلار افزایش بدهیم، به معنای واقعی یک کشور گردشگری خواهیم شد. وزیر گردشگری این کشور به تازگی اعلام کرد ترکیه تلاش می کند با افزایش متوسط اقامت هر گردشگر در ترکیه به 10 شب، هزینه اقامت برای هر شب در این کشور را به 86 دلار آمریکا برساند.

منبعاتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران
مطلب قبلیاجرای عملیات «بازارباز» التهاب را از اقتصاد می‌گیرد؟
مطلب بعدیآینده اقتصاد جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید