ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر به ۸۵۹ مگاوات رسید

برق خورشیدی

ظرفیت انواع نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور در دی‌ماه امسال به رقم ۸۵۹.۱۷ مگاوات رسید.

به گزارش ایرنا، نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور در دی ماه امسال توانستند پنج میلیارد و ۷۳۸ میلیون کیلوات ساعت برق تولید کنند که از این میان نیروگاه‌های خورشیدی با تولید ۴۲۶.۱۷ مگاوات سهمی ۵۰ درصدی در بین سایر نیروگاه‌های تجدیدپذیر شامل بادی، زیست توده، برق آبی کوچک و بازیافت تلفات حرارتی را به خود اختصاص دادند.

نیروگاه‌های بادی با تولید ۳۰۳.۱۸ مگاوات سهم ۳۵ درصدی در تولید برق در دیماه داشتند.

همچنین نیروگاه‌های برق آبی با تولید ۱۰۵.۶۵ مگاوات برق سهمی ۱۲ درصدی در بین سایر انواع نیروگاه‌های تجدیدپذیر دارند.

نیروگاه های بازیافت تلفات حرارتی نیز با تولید ۱۳.۶ مگاوات برق و نیروگاه های زیست توده هم با تولید۱۰.۵۶ مگاوات برق به ترتیب سهمی دو و یک درصدی را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران آذرماه امسال با بیان اینکه نیروگاه‌های خورشیدی و بادی به‌ترتیب با ۴۱۳.۶ مگاوات و ۳۰۳.۱۸ مگاوات بیشترین سهم را در تولید برق تجدیدپذیر داشته‌اند، گفت: در حال حاضر توسعه مولدهای تجدیدپذیر مختص مشترکان با استقبال خوبی همراه بوده است، به‌طوری‌که تا پایان آذرماه ۴ هزار و ۶۵۱ مولد خورشیدی و بادی با مجموع ظرفیت ۵۴ هزار و ۹۳۰ کیلووات توسط مشترکان برق با همکاری شرکت‌های توزیع نیروی برق استانی به بهره‌برداری رسیده‌اند.

همچنین مدیرکل دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع ساتبا گفت: از سال ۱۳۹۷ تاکنون با انجام مطالعات پتانسیل‌سنجی، موفق به شناسایی ۱۲۱ هزار و ۵۰۰ مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه تجدیدپذیر و پاک در کشور شده‌ایم.

  «میترا غلامی» افزود: از پاییز سال ۱۳۹۷ دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع ساتبا تهیه مجموعه کتابچه‌های “شناسایی سایت‌های پرپتانسیل و ارزیابی منابع انرژی‌های تجدیدپذیر کشور” را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون شناسایی مناطق مستعد در حوزه‌های انرژی تجدیدپذیر شامل خورشیدی، بادی، زمین‌گرمایی، زیست‌توده و برق‌آبی به تفکیک برای ۳۱ استان کشور و همچنین جزایر صورت پذیرفته است که نتایج این مطالعات ماهیانه در وب سایت ساتبا در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

مطلب قبلیکار در استارت‌آپ چه مشکلاتی دارد؟
مطلب بعدیسهم پائین طبیعت‌گردی در سفرهای سازگار با دوران کرونا

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید