سویا و ذرت گران‌تر شد

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه قیمت ذرت و سویا نسبت به هفته گذشته گران‌تر شده است،گفت: خطر شیوع آنفلوانزای پرندگان در کشور بسیار جدی است.

ناصر نبی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه قیمت سویا نسبت به هفته گذشته بین ۳۰ تا ۴۰ تومان و ذرت بین ۲۰ تا ۳۰ تومان گران شده است، اظهارداشت: هم اکنون قیمت سویا به بیش از ۱۷۰۰ تومان و ذرت به بیش از ۹۲۰ تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: به عبارتی طی دو ماه اخیر قیمت کنجاله سویا کیلویی حدود ۳۵۰ تومان و ذرت کیلویی حدود ۲۵۰ تومان رشد داشته است.

طی دو ماه اخیر قیمت کنجاله سویا کیلویی حدود ۳۵۰ تومان و ذرت کیلویی حدود ۲۵۰ تومان رشد داشته است

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران درباره دلایل ادامه تنش در بازار نهاده های دامی گفت: عرضه کم است و متاسفانه قیمت را هر روز بالا می برند درحالی که قیمت جهانی طی چند سال اخیر پایین بوده و این نهاده ها با ارز مبادله ای وارد کشور شده اند.

نبی پور با اشاره به اینکه میانگین قیمت تخم مرغ درب مرغداری مدتی است به ۵۲۰۰ تومان رسیده، پیش بینی کرد: شرایط بازار به آرامش نخواهد رسید مگر با واردکنندگان برخورد شود ضمن اینکه تنها برخی از واردکنندگان از بخش خصوصی و اکثرا دولتی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اکثر کشورهای دنیا با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درگیر هستند، گفت: ما با خطر جدی در این زمینه روبرو هستیم و مرتب مرغداری ها را ضدعفونی می کنیم تا دچار مشکل نشویم.

مطلب قبلیپیش‌بینی فائو از افزایش چشمگیر تولید غلات در سال ۲۰۱۸
مطلب بعدیاسامی۱۲ محصول غذایی غیراستاندارد اعلام شد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید