سقف مجاز انتقال پول کارت به کارت ده میلیون تومان شد

خودپرداز
میزان انتقال وجه کارت به کارت افزایش یافت

بانک مرکزی به‌منظور کاهش مراجعات حضوری به شعب بانک‌ها، سقف مجاز انتقال وجه کارت‌به‌کارت (شتابی و درون بانکی) ازطریق درگاه‌های اینترنتی و خودپردازها در هر شبانه‌روز به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت.

بنابر گزارش بانک مرکزی ایران، میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال به صورت پلکانی خواهد بود.

به گزارش بانک مرکزی، عملیات تغییر رمز کارت با استفاده از خودپرداز یا هر یک از کانال‌های غیرحضوری هم رایگان اعلام شده است.

همچنین تغییر رمز کارت در داخل شعبه به‌دلیل جلوگیری از مراجعه‌ی حضوری به شعبه، با کارمزد انجام خواهد شد.

بنابر تصمیم جدید بانک مرکزی، امکان تمدید تاریخ انقضای کارتهای بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا پایان سال ۹۹ و به مدت یک سال بلامانع است و باید اقدامات لازم برای احراز هویت غیر حضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت گیرد.

بانک مرکزی تأکید کرده که فرآیندهای افتتاح حساب و دریافت تسهیلات باید در راستای کاهش زمان حضور مشتریان در شعب اصلاح شوند و مشتریان باید بتوانند تمام اقدامات لازم نظیر تکمیل فرم‌ها را به‌صورت غیرحضوری انجام دهند.

همچنین شعب بانک‌ها باید توجه کنند که انجام امور مربوط پس از مراجعه‌ی حضوری، صرفاً برای احراز هویت و با صرف حداقل زمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان رسد.

از امروز، یک آذرماه، بانک‌ها در شهرستان‌های قرمز از لحاظ شیوع کرونا، تنها با نیمی از نیروهای خود آماده‌ی خدمت‌رسانی به مردم هستند.

منبعبانک مرکزی ایران
مطلب قبلیمقاومت حرارتی لوله پلی اتیلن چقدر است؟
مطلب بعدیسرگذشت واکمن سونی؛ ۴۱ سال بعد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید