سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی اروپایی‌ها در معادن ایران

معاون وزیر صنعت گفت: یک تیم فنی معتبر خارجی برای بررسی معدن روی انگوران و تسریع در راه‌اندازی مهدی‌آباد به ایران می‌آیند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی کرباسیان در حاشیه امضای تفاهم‌نامه تامین مالی بخش معدن در جمع خبرنگاران در خصوص احتمال گشایش فاینانس جدید سوئیس برای ایران گفت: خوشبختانه مذداکرات خوبی با شرکت‌های اروپایی برای همکاری‌های تامین مالی در توسعه پروژه‌های صنعت مس صورت گرفته است و بر این اساس، طی دو سال گذشته، ۱۰۰ میلیون یورو مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون وزیر صنعت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر افزود: امسال پیشنهاد چند برابر شدن تامین منابع مالی از سوی اروپایی‌ها را دادیم و مذاکرات مقدماتی آن هم آغاز شده است؛ ضمن اینکه جدا از این توانستیم همکاری‌های خوبی را هم در حوزه تامین مالی برای پروژه‌هایی به جز مس داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حوزه روی قرار است که یک تیم فنی معتبر برای بررسی معادن روی انگوران به ایران بیایند و همچنین در رابطه با تسریع راه اندازی معادن روی مهدی آباد نیز کار خواهند کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر افزود: ستاد زنجیره فولاد در وزارت صنعت تشکیل شده و ظرف دو هفته آینده، اولین جلسه در حضور وزیر صنعت برگزار خواهد شد؛ بر این اساس، تلاش داریم که بتوانیم این حوزه را گسترش دهیم.

مطلب قبلیاسامی۱۲ محصول غذایی غیراستاندارد اعلام شد
مطلب بعدی پیش بینی 8درصد رشد مصرف برق در سال آینده

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید