سازمان غذا ودارو برخی مکمل‌های لاغری غیرمجاز ماهواره‌ای را معرفی کرد

روابط عمومی سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه این سازمان تعدادی از دارو و مکمل های های لاغری غیر مجاز موجود در تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی را رصد و شناسایی کرده است، برای پیشگیری از بروز عوارض آنها را معرفی کرد.

به گزارش سازمان غذا و دارو ، روابط عمومی این سازمان در اطلاعیه خود با اشاره به این که این دارو و مکمل های ماهواره ای غیر مجاز حاوی آمفتامین، سیبوترامین و افدرین می باشند که عوارض جبران ناپذیری را برای مصرف کننده ایجاد می کند؛ نام های تجاری متابولایف، ترمولایف، ترمالین، زیماکس، پاتینت لاین، آلترا لیپولاین، اکس انا دراین و مجیک اسلیم را از داروهای غیرمجاز لاغری برشمرد.

مکمل های ماهواره ای غیر مجاز حاوی آمفتامین، سیبوترامین و افدرین عوارض جبران ناپذیری را برای مصرف کننده ایجاد می کند

بنابراین گزارش همچنین متریم، ریلاکر، لیپولاین، اکس انادراین، مجیک اسلیم، متریم، ریلاکر، لیپودراین، جنی سیل، ترمواسلیم، تایم لایف، هربالای آدی فین و بوتانیکال اسلیمینگ نیز از دیگر داروهای لاغری ماهواره ای هستند که در برخی از قرص های روانگردان وجود داشته و موجبات اختلالات روانی در مصرف کننده را فراهم می آورند.

در این اطلاعیه تاکید شده؛ که فروشندگان دارو و مکمل های نام برده با تبلیغات زیاد تلاش می کنند گیاهی بودن یک فراورده را مترادف با عدم وجود عارضه قرار داده و باعث فریب اذهان عمومی شوند.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به تنوع زیاد این دارو و مکمل های «باصطلاح لاغری» آمده است: اکثر آن ها مانع اشتهای افراد می شوند کما اینکه عموم ترکیباتی که در این داروها وجود دارد شامل موادی است که باعث بروز مشکلات روانی در فرد می شود و در برخی از افراد را دچار مشکلات گوارشی می کند.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو از مردم خواسته است به دلیل اشتیاق برای بدست آوردن وزن مناسب در کمترین زمان به سمت محصولات اینچنینی نروند که قطعا پس از مواجه با در بسته متوجه نا آگاهی و ساده اندیشی خود درباره شبکه های ماهواره ای خواهند شد.

مطلب قبلیهزینه و درآمد خانوارهادر سال 95؛ تقاضا در بازار افزایش یافت
مطلب بعدیکلانتری: با اطلاعات صحیح عرضه و تقاضا را در بازار متعادل کنیم

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید