رشد 2.5 برابری صادرات ماشین‌های صنعت لاستیک آلمانی به ایران

مدیر انجمن سازندگان ماشین های صنعت لاستیک و پلاستیک آلمان (وی.دی.ام.آ- VDMA) گفت: در این بخش، صادرات آلمان به ایران در یک سال گذشته میلادی 2.5 برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «تورستن کوهمان» در یک نشست خبری که با حضور اعضای انجمن سازندگان ماشین آلات صنعت پلاستیک و لاستیک آلمان در تهران برگزار شد، توضیح داد: در نیمه نخست سال 2017 شرکت های آلمانی، به میزان 22 میلیون و 900 هزار یورو ماشین آلات صنعت پلاستیک و لاستیک را به ایران صادر کردند.

وی اضافه کرد: در 6 ماهه نخست سال میلادی گذشته که همزمان با کاهش تحریم ها علیه ایران بود، کل این مبلغ 9 میلیون و 300 هزار یورو بود.

تسهیلات مالی ناکافی 
کوهمان گفت: صادرات چین به ایران نشان می دهد این بازار دارای کشش است زیرا در سال 2016 میلادی توانست 149 میلیون یورو انواع ماشین های لاستیک و پلاستیک سازی به ایران صادر کند که 15.2 درصد افزایش سالیانه را نشان داد.

به گفته وی، چین در صدر کشورهای تامین کننده این نوع کالاهای مورد نیاز ایران قرار دارد و آلمان توانست با 14.1 درصد رشد و صادرات 20 میلیون یورویی در سال 2016 میلادی جایگاه دوم خود را حفظ کند.

کوهمان گفت: در شرایط کنونی انتظار می رود بازار ایران آهسته اما به طور حتمی توسعه یابد و تولیدکنندگان ماشین آلات لاستیک و پلاستیک آلمان نگاه خوشبینانه ای به آینده دارند.

مدیر انجمن سازندگان ماشین های صنعت لاستیک و پلاستیک آلمان ادامه داد: پیش بینی های بازار آزاد نیز رشد بیشتری را نشان می دهد. با وجود این، ما به مشکلات پیش رو واقفیم.

وی تصریح کرد: کاهش تحریم ها و گشایش بیشتر دروازه های تجارت ایران نقش موثری در افزایش میزان تجارت خارجی کنونی دارد اما به نظر می رسد شرایط سیاسی همچنان دشوار باقی مانده است و با تسهیلات مالی ناکافی نیز روبرو باشیم.

کوهمان افزود: با همه این مسائل، تولیدکنندگان ماشین آلات لاستیک و پلاستیک آلمان به دلایل متعدد برای شرکت در نمایشگاه ایران پلاست دیدگاه مثبتی دارند.

وی اعلام کرد در ایران پلاست نمایشگاه تجاری بین المللی لاستیک و پلاستیک که به زودی برگزار می شود 46 شرکت آلمانی محصولات و سرویس های نوآورانه خود را به نمایش می گذارند.

به گزارش ایرنا، یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست از دوم تا پنجم مهرماه در تهران برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بیست و هفتم شهریورماه در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: در این

نمایشگاه 65 شرکت از آلمان، 49 شرکت از ایتالیا، 18 شرکت از اتریش، 24 شرکت از ترکیه و 15شرکت از فرانسه حضور دارند.
به گفته وی، در یازدهمین دوره این نمایشگاه 524 شرکت از 23 کشور حضور دارند.

مطلب قبلی۴۴درصد سرویسهای گوگل به روی کاربران ایرانی بسته است
مطلب بعدیایران پلاست؛ بزرگترین رویداد صنعت پتروشیمی

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید