درخواست عراق برای ایجاد پنج شهرک صنعتی توسط ایران

در پی درخواست عراق برای ساخت شهرکهای صنعتی توسط ایران در مناطق مرزی، تفاهم نامه همکاری دو کشور در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی و بازسازی صنایع آن کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق امضا شد.

 تفاهم نامه همکاری ایران و عراق با حضور «مهندس محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت و «محمد شیاع السودانی» سرپرست وزارت صنایع و معادن و وزیر کار و امور اجتماعی عراق روز یکشنبه پس از دیداری دو جانبه امضا شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در این دیدار بازسازی و نوسازی و راه اندازی شهرک های صنعتی در عراق با استفاده از دانش و فنی تخصصی ایران را به عنوان دو پیشنهاد خود مطرح کرد و گفت:  برقراری روابط بین بانکی به صورت طبیعی بین دو کشور برای گسترش مبادلات تجاری ضروری است.

مهندس نعمت زاده آمادگی ایران برای همکاری در  بخش های زیر بنایی به صورت گسترده با کشور عراق اعلام کرد و افزود : ایران برای توسعه مناسبات و گسترش تبادلات تجاری و اقتصادی با کشور دوست و برادر عراق تصمیم جدی دارد.

عراق خواستار ایجاد پنج شهرک صنعتی توسط ایران در مناطق مرزی شده است.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی زیر ساخت های لازم را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم می کند و آماده طراحی و احداث این شهرک ها در مناطق پیشنهادی کشور عراق جهت سرمایه گذاری است.

محمد شیاع السودانی، وزارت صنایع و معادن عراق را تنها دستگاه ذیربط در عقد قراردادهای اقتصادی طرفین معرفی کرد و گفت: ایده آتی عراق گسترش همکاری شرکت های بخش خصوصی دو کشور است.

سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق با اشاره به تصمیم دولت عراق جهت اصلاحات اقتصادی و حل بحران ها گفت: در ده سال گذشته ۳۴۰ میلیارد دلار صرف واردات کالاهای مختلف به کشور عراق شد.

وی با اشاره به اینکه  پنج بانک ایرانی در عراق شعبه دارند، افزود:  بانک رشید عراق نیز درخواست ایجاد شعبه خود را در ایران داده است که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

مطلب قبلیفیلترینگ استارتاپ های مالی ۲۰۰ هزار کسب و کار را مختل کرد
مطلب بعدییک ششم خانوارهای ایرانی در تهران زندگی می‌کنند

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید