جمعیت 60سال به بالای کشور تا سال 1430 به 30 میلیون نفر می‌رسد

حدود 7میلیون و 400 هزارنفر از جمعیت کشور بالای 60 سال هستد که معادل 8 درصد کل جمعیت ایران است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش جمعیت سالمندان در کشور گفت: تا سال 1430جمعیت 60 سال به بالا ی ایران به 30 میلیون نفر خواهد رسید.

به گزارش ایرنا ، علی ربیعی درآیین گشایش ساختمان لاله آسایشگاه کهریزک استان البرز بابیان اینکه پیشگیری از سالمندی همراه با معلولیت یکی ازمهمترین برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، گفت: آمارها نشان می دهد اکنون جمعیت بین 60 تا 65 سال، 2میلیون و 500 هزار نفر و جمعیت 65 سال به بالا بیش از 4 میلیون و 800 هزار نفر است.

به گفته وی، حدود 7میلیون و 400 هزارنفر از جمعیت کشور بالای 60 سال هستد که معادل 8 درصد کل جمعیت ایران است.  از این تعداد 24درصد زنان سالمند معادل حدود 900 هزارنفر هستند و تنها زندگی می کنند.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دربخش دیگری ازسخنان خود به معلولیت ها درجامعه اشاره و گفت : 100 درصد غربالگری شنوایی و بینایی در زمان تولد در کشور انجام می شود و درتلاش هستیم غربالگری ژنتیک را هم دنبال کنیم .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از برنامه های دیگر وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هدف گذاری برای معلولان و توانبخشی آنان با ایجاد شغل و مسکن است .

وی افزود: اکنون یک میلیون و 300 هزار معلول زیرپوشش داریم که ازاین تعداد 700 هزار نفر معلول شدید و خیلی شدید هستند که 120هزارنفر در مراکز نگهداری می شوند.

به گفته آقای ربیعی، یکی دیگر ازبرنامه های وزارت تعاون جداسازی معلولان ذهنی به لحاظ شدت و ضعف معلولیت است که به این منظور 40 خانه کوچک برای نگهداری 400 معلول ذهنی با شدت کمتر راه اندازی کرده ایم .

وی درادامه به کامل شدن طرح توانبخشی معلولان ‘سی بی آر’ درتمام روستاهای کشور اشاره کرد وافزود: ازامروز قصد داریم این طرح را شهر به شهر در مدت 2سال آینده اجرا کنیم .  سی .بی آر. طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه است که با موفقیت در روستاهای کشور به اجرا درآمده است.

ربیعی ارائه خدمات به کودکان اوتیسم موقت وشبانه روزی را ازدیگر اقدامات وزارت تعاون اعلام کرد و گفت : به همین منظور 6مرکز ازامروز برای ارائه خدمات به این افراد درکشور راه اندازی شده است .

مطلب قبلیچگونه از عادت مدیریت جزئی رها شویم
مطلب بعدی7 تا ۱۰ سال نیاز است تا درآمد خانوار به سال ٨۶ بازگردد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید