تولید سالانه 2.2 میلیون تن گوشت مرغ در ایران

 مدیرکل دفتر امور طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالانه 2 میلیون و 200 هزار تن گوشت مرغ و 950 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود.

حبیب امینی اسفیدواجانی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از واحد زنجیره ای تولید طیور میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تولید طیور در قالب مدیریت زنجیره یکپارچه در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

به گفته وی اصلاح فضای کسب و کار، مشوق های صادراتی، بهینه سازی مصرف سوخت در مرغداری ها و مکانیزه کردن واحدهای مرغداری از دیگر سیاست های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با اشاره به عرضه جوجه یکروزه در بورس کالاهای کشاورزی، اظهار کرد: این روش عرضه، شفافیت قیمت ها را در سطح کشور به دنبال داشته است.

به گزارش ایرنا مدیرکل دفتر امور طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی در سال های اخیر خانه تکانی در ساختار صنعت طیور با تقویت مدیریت زنجیره یکپارچه تولید را مورد تاکید قرار داده است.

به گفته ‘امینی اسفیدواجانی’ این ایده حاصل انجام یک کار مطالعاتی پنج ساله بوده و اجرای آن نیازمند اصلاح برخی از قوانین و مقررات موجود است.

وی معتقد است که اجرای این طرح تمامی مراحل تولید شامل تهیه و توزیع نهاده های دامی، خوراک دام و طیور، صنعت کشتارگاهی، سلامت دام و طیور و به طور کلی تمامی فرآیندهای تولید و توزیع را شامل می شود.

به گزارش ایرنا شهرستان 277 هزار نفری میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی که امروز میزان مدیرکل دفتر امور طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی بود، دارای ظرفیت مناسبی در زمینه تولید مرغ صادراتی بوده و رکورد 100 تا 150 هزار تن تولید سالیانه را به ثبت رسانده است.

تمام مراحل مدیریت زنجیره یکپارچه از تولید جوجه یک روزه تا صادرات در یکی از واحدهای تولیدی میاندوآب وجود دارد؛ این شرکت تخم مرغ نطفه دار، جوجه یک روزه گوشتی، پودر گوشت و خوراک دام و طیور تولید می کند و دارای بخش های کشتار مرغ، بسته بندی و انجماد است.

مطلب قبلیکدام شهرها کمترین و بیشترین جمعیت را دارند؟
مطلب بعدیتولید 26.8 میلیون تن محصول پتروشیمی در نیمه نخست سال

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید