تمجید روسیه ‌از قرنطینه درست نباتات گیاهی در ایران

تمجید روسیه ‌از قرنطینه درست نباتات گیاهی در ایران

معاون وزیر جهاد کشاورزی ‌قرنطینه نباتات گیاهی ‌آستارا، ‌را یکی از پست‌های بسیار مهم کشور دانست و گفت: ‌روسیه ‌از قرنطینه درست نباتات گیاهی در ایران تمجید کرد.

به گزارش مجله خبری ایکسب، مریم جلیلی‌مقدم ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه پست قرنطتیه نباتات گیاهی شهرستان آستارا یکی از پست‌های بسیار مهم کشور است، اظهار داشت: طبق آمار موجود حدود 92 درصد از صادرات محصولات کشاورزی ایران به کشورهای همسایه ازجمله روسیه از پست فوق صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به اذعان سرویس فدرال قرنطینه روسیه فعالیت قرنطینه نباتات گیاهی بخش بسیار مطلوب ارزیابی شده است، تصریح کرد: خدا را شکر همکاران ما در پست قرنطینه شهرستان آستارا خوب همکاری می‌کنند که جا دارد از این بزرگواران قدردانی شود.

وی با توجه به اینکه قرنطینه نباتات گیاهی نخستین سد دفاهی در برابر ورود آفات و بیماری گیاهی همراه با محصولات کشاورزی است، بیان کرد: نقش و اهمیت تلاش در قرنطینه گیاهی در مبادی ورودی و خروجی کشور بسیار مهم است و همکاران ما با تلاش شبانه‌روزی خود در راستای توسعه صادرات کشور و ارتقای استاندارد محصولات کشاورزی نقش ایفا می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان  نیز در جمع خبرنگاران استان گیلان را یکی از استان‌های تأثیرگذار و مهم در حوزه تولیدات کشاورزی دانست و اظهار داشت: با افتتاح ستاد ملی قرنطتیه نباتات گیاهی در شهرستان آستارا این نقطه به یک نقطه تأثیرگذار برای تقویت بازرگانی و تجارت محصولات کشاورزی محسوب می‌شود.

صالح محمدی با اشاره به اینکه پست‌های قرنطینه وظیفه مهمی را در حفظ سلامت امنیت غذایی مردم ایفا می‌کنند، بیان کرد: محصولاتی که وارد کشور می‌شوند یا از کشور خارج می شوند باید در قرنطتیه نباتات گیاهی مورد آزمایش و نمونه‌برداری قرار گرفته و برای آن‌ها گواهی بهداشت صادر شوند تا سلامت غذایی مردم به خطر نیفتد. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه برای افتتاح پروژه قرنطیه نباتات گیاهی شهرستان آستارا سه‌میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است، تصریح کرد: بیش از سه‌میلیارد تومان از هزینه فوق از محل اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی و 700 میلیون تومان از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه تأمین اعتبار شده است.

افتتاح مرکز قرنطینه نباتات گیاهی و بازدید از باراندار ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور «مریم جلیلی‌مقدم» به همراه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان «صالح محمدی» به شهرستان آستارا بود.

مطلب قبلیبرنامه قطعی‌ برق شهرک‌‌‌های صنعتی اعلام شد
مطلب بعدیمهم‌ترین استانداردهایی که یک مدیر کنترل کیفیت باید بداند

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید