تجارت 2.2 میلیارد دلاری ایران و ترکیه در 5 ماه

تجارت ۲.۲ میلیارد دلاری ایران و ترکیه در ۵ ماه

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۵ ماهه سال جاری میلادی با کاهش ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۲.۲ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش مجله خبری ایکسب به نقل از تسنیم، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در پنج ماهه سال جاری میلادی به ۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش داشته است.

تجارت ایران و ترکیه در پنج ماهه نخست سال میلادی گذشته ۲ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش، صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا می ۲۰۲۳ با افت ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیارد و ۱۵۲ میلیون دلار رسیده است.

ترکیه در ماه‌های ژانویه تا می ۲۰۲۲ بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۴ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات ترکیه از ایران در پنج ماهه نخست ۲۰۲۳ نیز کاهش ۳۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و از یک میلیارد و ۵۳۶ میلیون دلار در مدت مشابه سال قبل به یک میلیارد و ۳۸ میلیون دلار در پنج ماهه امسال رسیده است.

مرکز آمار کمیسیون اروپا (یورو استات) نیز در گزارشی از صادرات بیش از ۳ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی ایران به ترکیه در پنج ماهه نخست ۲۰۲۳ خبر داده است.

بر اساس این گزارش ایران در ماه های ژانویه تا می امسال ۳ میلیارد و ۳۲۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۷ درصدی داشته است. ایران در پنج ماهه نخستی سال میلادی گذشته ۳ میلیارد و ۵۹۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده بود.

مطلب قبلیبررسی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان
مطلب بعدیخبری خوش برای کسب و کارهای اینترنتی

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید