بوئینگ اولین کارخانه تولید ۷۳۷ را در چین افتتاح کرد

بوئینگ به رغم جنگ تجاری آمریکا و چین، اولین کارخانه تولید هواپیمای ۷۳۷ را در چین افتتاح کرد. این اقدام استراتژیک برای پیشی گرفتن در فروش، در برابر رقیب همیشگی، ایرباس، انجام می‌شود.

به گزارش مهر، شرکت بوئینگ، علی رغم جنگ تجاری آمریکا و چین، اولین کارخانه تولید هواپیمای ۷۳۷ را در چین افتتاح کرد. این اقدام استراتژیک برای پیشی گرفتن در فروش در بازار چین، که یکی از بزرگترین بازارهای سفر هوایی در جهان است، در برابر رقیب همیشگی این شرکت، ایرباس، انجام می‌شود، اما زیر سایه سنگین تنش‌های تجاری موجود قرار دارد.

بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان، اولین نمونه از هواپیمای پر فروش ۷۳۷ خود را هم که در کارخانه ژوشوآن، در ۲۹۰ کیلومتری جنوب شرقی شانگهای، تکمیل شده بود، به هواپیمایی ملی چین، ایرچاینا، تحویل داد. این اقدام طی مراسم جشنی با حضور مقامات ارشد بوئینگ و ایرچاینا انجام شد.

مدیران اجرایی بوئینگ در کنار نمایندگانی از برنامه‌ریزان و قانون‌گذاران دولتی چین، از این هواپیما در حضور صدها نفر از مردم چین، رونمایی کردند.

بوئینگ و ایرباس درحال تقویت پایگاه خود در چین هستند و به شدت برای گرفتن سفارشات در بازار این کشور که به سرعت در حال رشد است، با هم رقابت می‌کنند. انتظار می‌رود ظرف یک دهه آینده، بازار صنعت هوایی چین، از ایالات‌متحده پیشی بگیرد و به بزرگترین بازار این صنعت در جهان تبدیل شود.

سال گذشته بوئینگ ۳۳ میلیارد دلار صرف کرد تا اکثریت سهام شرکت هواپیماسازی تجاری چین، کوماک را به دست بیاورد.

بوئینگ در نظر دارد میزان تولید سالانه ژوشوآن را به سالانه ۱۰۰ فروند برساند، اما هنوز مشخص نیست که با چه سرعتی به این هدف خواهد رسید.

مطلب قبلینقدینگی 1693 هزار میلیارد تومان شد
مطلب بعدیهر آنچه باید درباره قرارداد عدم افشا بدانید

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید