بهشت مهاجران کجاست؟

میانگین جهانی درآمد برای مهاجران 99 هزار 903 دلار است.

 مهاجران، معضل امروز جهان شده اند. افرادی که برای به دست آوردن زندگی بهتر از کشور محل تولد خودشان به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند. اما چه شهرهایی بهترین فرصت برای مهاجران هستند و شغل های بهتری برای آن دارند؟

سی ان بی سی گزارشی درباره 5 شهر که بهترین فرصت های شغلی را برای مهاجران مهیا می کنند، منتشر کرده است. این گزارش می نویسد، اگر می خواهید حرفه خود را رشد دهید ایالات متحده یا بریتانیا می تواند مکان خوبی برای این کار باشد.

شهرهای اصلی بریتانیا و ایالات متحده جز بهترین شهرها برای فرصت های شغلی مهاجران هستند. به طوری که از 5 شهری که بهترین فرصت های شغلی مهاجران را ایجاد می کنند، 4 شهر در این دو کشور قرار دارند.

براساس نظرسنجی که از 27 هزار 587 مهاجر در سراسر جهان صورت گرفته درباره تعادل کار و زندگی، هزینه زندگی و متوسط حقوق پرسیده شده است. به طور مثال میانگین جهانی درآمد برای مهاجران 99 هزار 903 دلار است.

در اینجا 5 شهر برتر برای فرصت های شغلی و استخدام مهاجران آورده شده است:

5.بیرمنگام

متوسط درآمد مهاجران: 61950 دلار

این شهر، رتبه پنجم در میان بهترین فرصت های شغلی مهاجران را دارد. این شهر در سال های اخیر با تلاش های دولت بریتانیا برای تشویق کسب و کارهای خارج از کشور یک دوره بازسازی داشته است. مهاجرانی که در بیرمنگام کار می کنند، هزینه زندگی مقرون به صرفه را ستایش می کنند، اما میانگین درآمد مهاجران در این شهر کمتر از میانگین جهانی است.

4.دوبلین

متوسط درآمد مهاجران: 91419 دلار

دوبلین، پایتخت ایرلند در رتبه چهارم بهترین شهر برای مهاجران قرار دارد. این شهر خانه شرکت های بزرگی مانند گوگل، فیس بوک است. دوبلین به یک مرکز فناوری تبدیل شده است.

در حالی که دوبلین با هزینه های بالای زندگی شناخته می شود، اما مهاجران به صحنه های اجتماعی این شهر امتیاز داده اند. دوسوم مهاجرانی که در این شهر زندگی می کنند گفته اند تعادل زندگی و کار را به دست آورده اند.

3.نیویورک

متوسط درآمد مهاجران: 182240 دلار

نیویورک امسال در این رتبه بندی، جایگاه سوم را به دست آورده است. خانه وال استریت و مرکز مالی پررونق نیویورک شرایط خوبی را برای کار ایجاد می کند. اگرچه درآمد مهاجران در نیویورک در میان بالاترین میزان درآمدها در جهان قرار دارد، اما پاسخ دهندگان می گویند بهای سلامتی جسمی خود را می گیرند.

تنها 40 درصد از مهاجران گفته اند که در نیویورک فعال تر از شهر اصلی خودشان بوده اند.

2.لندن

متوسط درآمد مهاجران: 107836 دلار

با وجود نگرانی ها در مورد تاثیر برگزیت در اقتصاد بریتانیا، با این حال لندن جایگاه دوم را کسب کرده است. تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان (49 درصد) فرصت های شغلی عالی در لندن را عنوان کرده اند.

در این شهر متوسط درآمد مهاجران تقریبا 10 درصد بالاتر از میانگین جهانی است. با این حال هزینه های بالای زندگی در این شهر، بحث مورد انتقاد مهاجران است.

1.سانفرانسیسکو

متوسط درآمد مهاجران: 207227 دلار

با رشد اقتصادی و موقعیت پیشرو در دنیای تکنولوژی، این شهر جایگاه نخست را در میان شهرهای مورد نظر مهاجران به دست آورد. اکثریت مهاجران (57 درصد)، سانفراسیسکو را بهترین شهر برای فرصت های شغلی عنوان کرده اند که 25 درصد بالاتر از میانگین جهانی است.

اگرچه هزینه زندگی در این شهر بالاست اما بالاترین درآمد هم برای مهاجران دارد. بسیاری از پاسخ دهندگان گفته اند که در سانفرسیسکو خانه و ماشین بهتری به نسبت به شهر خودشان دارند.

منبعاتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران
مطلب قبلیپیش‌بینی سازمان توسعه تجارت درپی شوک‌های ارزی
مطلب بعدیسیف: مردم از پیش فروش سکه استقبال نکردند

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید