برترین اقتصادهای جهان از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۷۵ + اینفوگرافیک

برترین اقتصادهای جهان از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۷۵ + اینفوگرافیک

بر اساس گزارش اخیر گلدمن ساکس، پیش بینی می شود که توازن قدرت اقتصادی جهانی در دهه های آینده به طرز چشمگیری تغییر کند. اینفوگرافیک زیر، مروری تاریخی بر ۱۵ اقتصاد برتر جهان در چندین نقطه عطف تاریخی: ۱۹۸۰، ۲۰۰۰، ۲۰۲۲ ارائه می‌کند و پیش‌بینی‌های گلدمن ساکس برای سال‌های ۲۰۵۰ و ۲۰۷۵ را به تصویر می کشد.

پیش‌بینی‌های گلدمن ساکس برای برترین اقتصادهای جهان بین سال‌های ۲۰۵۰ و ۲۰۷۵ را به تصویر می کشد

پیش بینی ها و نکات برجسته سال ۲۰۵۰
جدول زیر اقتصادهای برتر پیش بینی شده در جهان را برای سال ۲۰۵۰ نشان می دهد. همه ارقام نشان دهنده پیش بینی تولید ناخالص داخلی واقعی بر اساس دلار ۲۰۲۱ است.

اخبار مرتبط

جدول اقتصادهای برتر پیش بینی شده در جهان را برای سال ۲۰۵۰ نشان می دهد

موضوع اصلی چند دهه گذشته رشد باورنکردنی چین و هند بوده است. برای مثال، بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۲، هند هشت پله جهش کرد و به پنجمین اقتصاد بزرگ تبدیل شد و از بریتانیا و فرانسه پیشی گرفت.

تا سال ۲۰۵۰، گلدمن ساکس معتقد است که وزن تولید ناخالص داخلی جهانی حتی بیش از امروز به سمت آسیا متمایل خواهد بود که حاصل عملکرد بهتر آسیا و عملکرد ضعیف کشورهای بریکس است.

گلدمن ساکس معتقد است که وزن تولید ناخالص داخلی جهانی حتی بیش از امروز به سمت آسیا متمایل خواهد بود

قابل ذکر است که اندونزی تا سال ۲۰۵۰ به چهارمین اقتصاد بزرگ تبدیل خواهد شد و از برزیل و روسیه به عنوان بزرگترین بازار نوظهور پیشی خواهد گرفت. اندونزی بزرگترین ایالت مجمع الجزایری جهان است و در حال حاضر با ۲۷۷ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت جهان است.

اقتصادهای برتر جهان در سال ۲۰۷۵
جدول زیر شامل اعداد زیربنایی برای سال ۲۰۷۵ است؛ ارقام پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی واقعی را بر اساس دلار ۲۰۲۱ نشان می‌دهند.

جدول اقتصادهای برتر جهان در سال ۲۰۷۵

پیش‌بینی بیشتر تا سال ۲۰۷۵، نظم جهانی کاملاً متفاوتی را نشان می‌دهد، که نیجریه، پاکستان و مصر در بین ۱۰ کشور برتر قرار دارند. ملاحظات عمده در این تخمین‌ها با توجه به رشد سریع جمعیت است که می تواند منجر به شکل گیری نیروی کار عظیم در هر سه کشور شود.

اقتصاد آلمان که زمانی سومین اقتصاد بزرگ جهان بود، پس از برزیل در رده نهم قرار خواهد گرفت.

در همین حال، اقتصادهای اروپایی در این رتبه بندی سقوط می کنند. آلمان که زمانی سومین اقتصاد بزرگ جهان بود، پس از برزیل در رده نهم قرار خواهد گرفت.

همچنین باید توجه داشت که انتظار می‌رود چین، هند و ایالات متحده در این زمان تولید ناخالص داخلی مشابهی داشته باشند که نشان‌دهنده قدرت اقتصادی تا حدودی برابر است. در نتیجه، نحوه تعامل این کشورها با یکدیگر احتمالاً چشم‌انداز جهانی را به شیوه‌هایی شکل می‌دهد که پیامدهای گسترده‌ای دارد.

منبع: روند بازار

مطلب قبلیاعطای هرگونه تسهیلات مستلزم اخذ پیگیری از سامانه سمات شد
مطلب بعدیتعرفه تجاری بین ایران و سوریه صفر شد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید