با گوگل مپ بلیت بخرید و هزینه پارکینک را بدهید

  خدمات جدید گوگل به‌کاربران

  گوگل مپس

  روز چهارشنبه گذشته گوگل اعلام کرد که برنامه گوگل مپ اکنون به شما امکان پرداخت هزینه پارکینگ در بیش از ۴۰۰ شهر ایالت متحده را می‏دهد. همچنین نقشه‏ ها به ‏زودی این امکان را به شما خواهند داد تا بلیت ۸۰ خط حمل و نقل عمومی در سراسر جهان را خریداری کنید و تمام اینها بدون اینکه برنامه را ترک کنید امکان‏پذیر خواهد بود.

  به گزارش وب‌سایت خبری CNBC، گوگل با برنامه‌های «پاسپورت» و «پارک موبایل» در مورد تعیین ویژگی‌های پارک خودرو در گوگل مپ همکاری می‌کند و این فرآیند طوری طراحی ‌شده که به‌محض اینکه کاربران به مقصد خود رسیدند بها را پرداخت کنند.

  اگر پارکینگی در دسترس شما قرار بگیرد تنها کاری که باید بکنید این است که روی قسمت «پرداخت هزینه پارکینگ» ضربه بزنید، شماره محل پارک خود را وارد کنید و رنگ وسیله نقلیه خود را تایید کنید و مدت‌زمانی را که قصد استفاده از آن را دارید نیز وارد کنید. همچنین شما می‌توانید زمان ماندنتان را از طریق برنامه تمدید کنید.

  در حال حاضر این ویژگی روی سیستم‌عامل اندروید کار می‌کند، اما گوگل اعلام کرده که در هفته‌های آتی این ویژگی روی گوشی‌های آی‌فون نیز اجرا خواهد شد. همچنین گوگل گفته که کاربران اندروید به‌زودی قادر خواهند بود عوارض جاده‌ها یا هزینه وسایل نقلیه عمومی را از طریق نقشه‌های گوگل پرداخت کنند.

  اگر در یک مسیر حمل‌ و نقل عمومی که دارای پشتیبانی این برنامه هست سفر می‌کنید، مانند MTA شهر نیویورک، یک اعلان خواهید دید که به شما اجازه می‌دهد که هزینه سفر خود را پیش از موعد پرداخت کنید. سپس با رسیدن به ورودی مترو از تلفن همراه خود استفاده کرده و روی درب چرخنده (گیت) گذاشته تا درب به روی شما باز شود. 

  این مورد مشابه ویژگی آی‌فون‌های اپل است که گزینه حمل‌ونقل سریع داخلی دارند که توسط برخی از خطوط حمل‌ونقل عمومی پشتیبانی می‌شوند، به ‌طوری ‌که اگر در تنظیمات گوشی خود آن را فعال کنید، فقط باید آی‌فون خود را به حسگرهای گیت ورودی نزدیک کنید و کرایه شما را از کارت اعتباری  پیش‌فرضتان پرداخت خواهد کرد و در به روی شما بازخواهد شد.

  منبعدنیای اقتصاد
  مطلب قبلیاقتصاد چین تا سال 2035 دو برابر می‌شود
  مطلب بعدیجهرمی: فیلتر تلگرام به رشد پیام‌رسان‌های داخلی ضربه زد

  دیدگاه شما

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید