بازارهای نوظهور یک تریلیون دلار جذب سرمایه خواهند داشت

جذب سرمایه در بازارهای نوظهور

موسسه فاینانس بین الملل پیش بینی کرد که در سال جاری میلادی، میزان جذب سرمایه در بازارهای نوظهور به حدود یک تریلیون دلار برسد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، «موسسه فاینانس بین الملل» در تازه ترین برآورد خود پیش بینی کرد که در سال جاری میلادی میزان جذب سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور به ۹۷۰ میلیارد دلار برسد.

این پیش بینی نشان می‌دهد که میزان سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور در سه ماه نخست سال جاری میلادی به بیشترین رقم از سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد رسیده است.

بر همین اساس، برآورد فعلی از حجم سرمایه گذاری در این بازارها در مقایسه با پیش بینی صورت گرفته در ۴ ماه قبل که بعد از روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا است، ۲۹۰ میلیارد دلار بیشتر است.

این در حالی است که «ترامپ» در راستای پیش گرفتن سیاست حمایت از تولیدات داخلی آمریکا به نحوی بازارهای نوظهور را تهدید تجاری کرده بود.

با یک نگاه اجمالی به ۵ ماه نخست سال جاری میلادی می توان متوجه شد که اختلافات تجاری به طرز معناداری کاهش پیدا کرده است؛ جنگ تجاری میان آمریکا و چین فروکش کرده و خروج آمریکا از پیمان «نفتا» تصویب نشده است.

پیش بینی می شود که میزان سرمایه گذاری در سال جاری میلادی در بازارهای نوظهور در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۵۲ میلیارد دلار افزایش پیدا کند و جذب سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور برای سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از یک تریلیون دلار باشد.

البته برآورد می شود که خروج سرمایه خالص از بازارهای نوظهور در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۳۰ میلیارد دلار برسد؛ این درحالی است که پیش از این رقم ۴۹۰ میلیارد دلار برای آن متصور بود.

مطلب بعدیمقایسه تصویری سیستم‌عامل آی او اس ۱۱ با ۱۰

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید