ایران هشتمین تولیدکننده انگور در جهان است

سطح زیر کشت انگور در کشور 294 هزار هکتار است که 92 درصد از این سطح بارور است

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران با برداشت سالانه سه میلیون و 167 هزار تن انگور جایگاه هشتم را در میزان تولید این محصول در جهان دارد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی، مهندس محمدعلی طهماسبی در همایش ملی انگور و فرآورده‌های جانبی که با هدف توجه هرچه بیشتر به فرصت‌ها، سلامت تولید، کیفیت، جلب مشارکت سرمایه‌گذاران و تجار خارجی در شهرستان بجنورد برگزار شد، گفت: سطح زیر کشت انگور در کشور 294 هزار هکتار است که 92 درصد از این سطح بارور می‌باشد.

وی میانگین تولید انگور در هکتار در سال جاری در کشور را سه میلیون و 800 هزار تن برآورد کرد و افزود: میانگین تولید انگور در هکتار در سال 95، سه میلیون و 200 هزار تن است که میزان تولید امسال نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.

طهماسبی میزان عملکرد انگور آبی در کشور را نزدیک به 14 تن و میزان عملکرد انگور دیم را حدود 4 تن عنوان و خاطرنشان کرد: عملکرد انگور دیم در استان خراسان شمالی بیش از 7.5 تن در هکتار است که از عملکرد کشوری 3.5 تن جلوتر است و رتبه اول را از نظر عملکرد انگور دیم در ایران را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: عملکرد آبی محصول انگور در استان خراسان شمالی نیز 12.5 تن در هکتار است که نشان از مزیت‌های اقلیمی خاص و خاک بسیار مرغوب این استان دارد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به کشت و تولید محصول انگور در دنیا تصریح کرد: حدود 7 میلیون و 125 هزار هکتار انگور در دنیا کشت و حدود 774 میلیون و 500 هزار تن انگور تولید می‌شود.

 

منبعوزارت جهادکشاورزی
مطلب قبلیتولید سالانه۸۳۰ هزار تن گوشت قرمز در ایران
مطلب بعدیسودآورترین کسب و کارهای کوچک دنیا

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید